Geri

DMO GENEL MÜDÜRÜ VE GENEL MÜDÜR YARDIMCISINI ZİYARET ETTİK

08 Mart 2011, Salı | 15:00

Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcıları Bayram Öztürk ve Hüseyin Aslan, beraberlerinde İş Yeri Temsilcileri Mehmet Özmen, Ali Rıza Keskin, Zeki Koca ile Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürü Metin Akdamar ve Genel Müdür Yardımcısı Şeref Çolak’a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

Ziyaret esnasında, sendikamız tarafından hazırlanan ve DMO çalışanlarının sorunlarını içeren bir dosya DMO Genel Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısına takdim edildi. Sunulan raporda konu başlıkları olarak;

- KİT’ler arası ücret dengesizliğinin giderilmesi

- Memurların unvanının VHKİ olarak değiştirilmesi,

- Ek ödemenin YPK kararı çıkana kadar avans olarak ödenmesi,

- Görevde Yükselme sınavının açılması

- Lapseki’de bulunan eğitim ve dinlenme tesislerinde hizmet içi eğitimin düzenlenmesi,

- Servis güzergahlarının belirlenmesinde Yetkili sendika temsilcisinin bulunması yer almıştır.

DMO Genel Müdürü Akdamar, bu konularda hemen çalışmalar yapılması konusunda ilgililere talimat vermiştir. Sayın Genel Müdür, KİT’ler arasında en düşük ücret alan kurumun DMO çalışanları olduğunu kabul ettiğini, bu dengesizliğin giderilmesi için en kısa zamanda ücret artışı yapılması konusunda her türlü gayretin gösterileceğini ifade etti. DMO Genel Müdürü Metin Akdamar ayrıca, yetkili sendika olarak çalışanların sorunlarına sahip çıkmamızdan dolayı memnun olduğunu, sürekli diyalog içerisinde karşılıklı fikir alışverişinde olunması gerektiğini ifade ederek, diğer konularda da ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdi.

Genel Başkan Yardımcısı Bayram Öztürk’te, Genel Müdür Akdamar ve Genel Müdür Yardımcısı Çolak’a teşekkür ederek, mevcut sorunların bir önce çözülmesini beklediklerini ifade etti.

Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 2