Geri

MALİYE BAKANLIĞI PERSONEL GENEL MÜDÜRÜ İLE GÖRÜŞTÜK

02 Mart 2011, Çarşamba | 13:59

Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Öztürk ve Osman Eksert, Maliye Bakanlığı Personel Genel Müdürü Ümit Aksoy’a makamında bir ziyaret gerçekleştirdi.

Kurum çalışanlarının sorunlarının ve fazla mesai ücretlerinin konuşulduğu görüşmede, Defterdarlık Personel Müdürlüğü çalışanlarının, fazla ilave mesai ücretlerinin de diğer birimlerde ki gibi uygulanması ve uzman kadrolarının ihdas edilmesi konusunda Türkiye Genelinden sendikamıza ulaşan dilekçeler Genel Müdür Aksoy’a teslim edildi.

Sendikamızın yıllarca Kurum İdari Kurullarında mücadelesini verdiği, Devlet Personel Başkanlığı’ndan görüş aldığı ve alt yapı çalışmalarının tamamlandığı; bütün memurluk kadrolarının sınavsız ve koşulsuz olarak VHKİ kadrosuna geçirilmesi hususunu Maliye Bakanlığı Personel Genel Müdürü Ümit Aksoy’la yapmış olduğu görüşmede de dile getirerek, bu uygulamanın işleyiş açısından avantaj sağlayacağı vurgulandı.

Ayrıca bazı Defterdarlıklarda, izin dönüşü memurların Cumartesi günü mesai yapmalarının engellendiği konusunun iletilmesi üzerine, Personel Genel Müdürü Ümit Aksoy’da ilgili Defterdarları arayarak bu sıkıntının giderilmesi için görüşmeler yapacağını dile getirdi.

Personel Genel Müdürü Ümit Aksoy, Türk Büro-Sen’in taleplerini not ederek, bahsedilen hususlarla ilgili olarak çalışma yapılacağını ifade etti.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 2