Geri

SENDİKAMIZDAN SGK YÖNETİMİNE SON UYARI!

16 Şubat 2011, Çarşamba | 17:18

Türk Büro-Sen, 16.2.2011 günü saat 13:00’de Sosyal Sigortalar Genel Müdürlüğü önünde, Genel Başkan Yardımcıları Bayram Öztürk, Osman Eksert, Tahir Yüzbaşıoğlu, Nejla Öksüz, Cafer Seçer, Ankara 1. No’lu Şube Başkanı Dinçer Güler, Ankara 4. No’lu Şube Başkanı Harika Güzel, Ankara 6. No’lu Şube Başkanı Yücel Özer, diğer Ankara Şube Başkanları ve Yönetim Kurulu üyelerinin katılımı ile kitlesel bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Açıklama öncesinde bir mizansen gerçekleştiren Türk Büro-Sen SGK üyeleri, turnikeleri ve torba yasayı protesto etti.

Üyelerin ve basının yoğun katılım gösterdiği açıklamayı gerçekleştiren Genel Başkan Yardımcısı Osman Eksert, “Bugün burada Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı Sosyal Sigortalar Genel Müdürlüğü önünde SGK Yönetimi’ni son defa uyarmak için toplanmış bulunuyoruz. Bugüne kadar iyi niyetle yapmış olduğumuz uyarılarımıza kulak tıkayan yönetim, umarız bu uyarımızı dikkate alır. Aksi halde Türkiye’nin her tarafında SGK’nın her biriminde tepkilerimiz daha farklı olacaktır. SGK’nın tüm birimleri eylem alanımız olacaktır. SGK yönetiminin yanlı, taraflı tutum ve uygulamalarının ardı arkası kesilmiyor. Kurum çalışanları bizden olan-olmayan diye ayrıma tabi tutuluyor. Merkez Müdürlüğü sınavını açmamak için direnen yönetim, yandaşlarını bu göreve asaleten atayabilmek için hileli yollara başvurmaktan çekinmiyor. Yasaları arkadan dolanma yolunu seçiyor. Her türlü demokratik ve yasal hakkını kullanmaya çalışanları ise yersiz soruşturmalarla yıldırmaya çalışıyor. Yandaş olmamakta direnen kurum çalışanlarına uydurma teftiş raporlarıyla idari cezalar veriliyor, çalıştıkları birimler değiştiriliyor. Hatta bazı arkadaşlarımız il dışına sürgün ediliyor.” dedi.

Sık sık sloganlarla kesilen açıklamasını sürdüren Genel Başkan Yardımcısı Osman Eksert, “Sayın Kurum Başkanı siz sesleniyorum! Artık ne “EMİN” siniz, ne de “ZARARSIZ”sınız. Emin değilsiniz, kul hakkı yiyorsunuz. Zararlısınız, kurum çalışanları arasında ayrım yapıyor, fırsat eşitliğini engelliyorsunuz.” şeklinde ifadeler kullandı.

Eksert açıklamasını, “Son söz olarak Sayın Kurum Başkanına sesleniyorum, Biz “EMİN” değilsiniz diyoruz, “EMİN” olduğunuzu gösterin. Biz “ZARARLISINIZ” diyoruz, “ZARARSIZ” olduğunuzu ispat edin diyor; Hepinize saygılar sunuyorum” diyerek bitirdi.

Türk Büro-Sen’in eylemi, olaysız bir şekilde sloganlar ve alkışlar eşliğinde sona erdi.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 90