Geri

ANKARA 7 NO’LU ŞUBE OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

25 Ekim 2010, Pazartesi | 15:54

Ankara 7 No’lu Şubenin Olağan Genel Kurulu 24.10.2010 Pazar günü Sendika Genel Merkez Hizmet binasında gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın sonrasında, Şube Başkanı Kadir Polat tarafından Genel Başkan Fahrettin Yokuş’un mesajının okunmasıyla başlayan Şube Olağan Genel Kurulu, divan seçimiyle devam etti. Divana Kurulu Bakanlığına Mahmut Akgül’ün seçilmesinin akabinde, Genel Mali Sekreter Rahmi Erdem açılış ve protokol konuşmalarını gerçekleştirdi.

Genel Mali Sekreter Rahmi Erdem konuşmasına, yapılan Şube Genel Kurulunu Yüce Milletimize, Türkiye Kamu-Sen’e, Türk Büro-Sen’e ve kamu çalışanlarına hayırlı olması dilekleriyle başladı. İçişleri Bakanlığı çalışanlarından oluşan Ankara 7. No’lu şube üyelerinin doldurduğu salona, “bizde sizlerden birisiyim” diyerek seslenen Genel Mali Sekreter Rahmi Erdem, sendikal mücadeleye başladıkları ilk yıllarda bunun illegal bir faaliyet olarak görüldüğünü, ancak Türkiye Kamu-Sen’in, Türk Büro-Sen’in ve üyelerimizin çabaları sonucunda artık kırmızı halılarda rahatlıkla yürüyebilen ve memur haklarını cesurca dile getirebilen bir seviyeye çıkartıldığını ifade etti. Nüfus çalışanlarının en çok çalışan ve hak ettiğini en az alan kamu çalışanlarından olduğunu söyleyen Genel Sekreter Rahmi Erdem, Türk Büro-Sen’in mücadelesi neticesinde 40+40 ile başlatılan denge tazminatının bugün 300 liraya, 2011’de 380 liraya ulaştığını belirtti. Sendikamızın hizmet kolunda kurulduğu günden bu yana 1 numara olduğunu dile getiren Erdem, Toplu Görüşme süreci ve Anayasa değişikliğinin kamu çalışanlarına getirmiş olduğu olumsuz etkiler konusunda aydınlatıcı bilgilendirmelerde bulundu.

Genel Mali Sekreter Rahmi Erdem’in açılış ve protokol konuşmalarının ardından, Ankara 7 No’lu Şube Başkanı Kadir Polat tarafından denetim ve faaliyet raporu okundu. Kadir Polat ve Cevdet Manav’ın ayrı ayrı listelerle yarıştığı Genel Kurulda İçişleri Bakanlığı çalışanları Kadir Polat ile yola devam kararı aldı. Kadir Polat’ın yeniden Şube Başkanlığı’na seçildiği Ankara 7. No’lu yönetim kurulu (asil) şu isimlerden meydana geldi:

Nejla Öksüz
Mehmet Köse
Kubilay Gökçe
Meral Özdemir
Mevlüt Yayabaşı
İrfan Avıncan

Şubemizin, yönetim organlarına seçilen asıl ve yedek üyelerine başarılar dileriz.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 29