Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

GÜMRÜK MÜSTEŞARLIĞININ TEŞKİLAT KANUN TASARISI ALT KOMİSYONDAN GEÇTİ


[ 19 Ekim 2010, Salı – 13:24 ]

Yılan hikayesine dönen Gümrük Müsteşarlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkındaki Kanun Tasarısının alt komisyonundaki görüşmeleri nihayet 14.10.2010 tarihinde tamamlanarak Plan ve Bütçe Komisyonuna gönderildi.

Tasarının TBMM’ne gönderildiğinde sendikamız öncelikle bir komisyon kurarak tasarı üzerinde çalışmalar yapılmasını sağlamış ve komisyonun hazırladığı raporu, TBMM gurubu bulunan (BDP hariç) tüm siyasi Partilere, Plan ve Bütçe Komisyonuna ve Gümrük Müsteşarlığına göndermişti. Ayrıca, tasarı üzerindeki görüşlerini aktarmak için Müsteşarlığın bağlı bulunduğu Devlet Bakanıyla da bir görüşme gerçekleştirmişti. Plan ve Bütçe Komisyonundan alt komisyona gönderilen tasarının, komisyonda görüşüldüğü günlerin tamamına eksiksiz katılan sendikamız, sorun ve talepleri dile getirerek daima Gümrük çalışanlarının haklarını korumanın çabası içerisinde olmuştur.

Bilindiği üzere Haziran ayı içerisindeki ilk görüşmelerde, kurumlar arasında oluşan anlaşmazlık nedeniyle tasarı üzerinde çalışılıp son halinin verilmesi için görüşmelere ara verilmiş ve yapılan çalışmalar sonucunda büyük değişikliğe uğrayan tasarının görüşmelerine 6 Ekim tarihinde başlanmıştı.

Komisyon tarafından tasarı üzerinde yapılan değişikliklerde; “Eksper” yerine “Uzman” teriminin getirilmesi, Dağıtıcı kadrolarının iptal edilmemesi, Sözleşmeli personel Kapsamının (talebimiz tam olarak karşılanmamış olsa bile) bazı unvanlara kadar genişletilmiş olması, silah taşıma yetkisinin sendikamızın talep ettiği unvanlara da verilmesi gibi konularda sendikamızın taleplerinin karşılandığı görülmüştür. Ancak sendikamızın söz olarak gündeme getirdiği, hatta ciddi derecede tartışılmasına sebep olduğu; kadroları ortadan kaldırılan “Muayene Memurlarının” şartlarına bakılmaksızın bir defaya mahsus “Muayene Uzmanlıklarına” geçirilmeleri, Şef ve diğer memurlarında görevde yükselebilmelerinin sağlanması, Fazla Mesai Ücretlerinde Gelir Vergisi kesintilerinin sonlandırılması ve personelin ulaşım giderlerinin kurum tarafından karşılanmasıyla ilgili taleplerimizin karşılanıp karşılanmayacağı tasarının Plan ve Bütçe Komisyonundaki görüşmelerine kalmıştır. Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülürken bu ve diğer taleplerimizin kabul edilmesi için yine mücadele edecek olan sendikamız gelişmeleri duyurmaya da devam edecektir.


Facebook'ta Paylaşın

Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |