Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

SPOR TOTO’DAN ÇALIŞANLARA PAY VERİLMELİDİR


[ 21 Eylül 2010, Salı – 12:08 ]

Basketbol Milli Takımımızın bir ilki gerçekleştirerek, dünya ikincisi olması hem spor camiasını ve hem de milletimizi mutlu etmiştir. Zaman zaman bireysel sporlarda da dünya ve olimpiyat şampiyonu çıkarıyoruz.

Sporda başarı milletimizi gururlandırmakla kalmıyor, ülkemizin dünyaya olumlu tanıtımına da katkı sağlıyor. Bilindiği gibi hem ülkemizde hem de yurt dışında sporla ilgili faaliyetlerinin tüm çalışma ve organizasyonunu Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü gerçekleştirmektedir.

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğümüz, yeterince personeli olmamasına, bütçeden ayrılan payın eksikliğine rağmen özverili bir şekilde sporumuza hizmet vermektedir. Kurum çalışanları, kamuda en az ücret alan personellerden oluşmaktadır. Kurumda istihdam edilen spor uzmanların hali ise içler acısıdır.

2008 yılında Ankara’da yapılan 6. Spor Şurasında, spor çalışanlarının sorunları ve çözüm önerileri ile ilgili, yetkili sendika olarak sunduğumuz rapor maalesef spor yöneticileri tarafından bugüne kadar değerlendirmeye alınmamıştır.

Her zaman olduğu gibi, sporun mutfağında gece gündüz mesai mefhumu olmadan çalışan spor emekçileri yine unutulmuştur. Devlet bütçesinden yeterince pay verilmediği için özellikle spor gelirlerinden çalışanlara katkı sağlanması talebimizde hep göz ardı edilmiştir.

Milli basketbol takımımızın başarısından sonra Spor Toto Teşkilatı gelirlerinden ekstra ödül olarak sporculara 28 milyon 500 bin lira prim verilirken, sporun alt yapı çalışmalarında ve mutfağında yıllardır emek harcayan spor çalışanları yine göz ardı edilmiştir.

Spor çalışanları üvey evlat muamelesini hak etmemektedir. Sporda başarının görünmeyen kahramanlarını yok sayarak, uluslar arası platformda çok büyük başarılar ortaya koymak mümkün değildir.

Bu nedenle eşitlik adına ve emeğe verilecek değer adına başta Sayın Başbakanımız olmak üzere, yetkilileri adaletle uygulama yapmaya, spor çalışanlarına Spor Toto Gelirlerinden hak ettikleri payı vermeye davet ediyoruz.

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş’un Gençlik Spor Çalışanlarının Sorunlarını ve Çözüm Önerilerini Dile Getirmek için Başbakana Yazmış Olduğu Mektubu Okumak İçin Tıklayınız


Facebook'ta Paylaşın

Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |