Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

NÜFUS ÇALIŞANLARI İÇİN BİR DAVA DAHA!!!


[ 21 Eylül 2010, Salı – 12:06 ]

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı’nın 28.05.2010 ve 2010/345 sayılı kararı ve eki 140/1 sayılı Genelgesi gereği; Anayasa değişikliğine ilişkin 12 Eylül 2010 günü yapılacak olan halk oylamasına hazırlık işlemleri için, muhtarlık bölgesi askı listelerinin askıya çıkarılması ve askıdan indirilmesi süreci içinde Nüfus Müdürlüklerinde iş yoğunluğunun artacağı göz önünde bulundurularak, yapılacak iş ve işlemlerde aksamaya mahal verilmemesi amacıyla Nüfus Müdürlüklerinin hafta sonu da hizmet verecek şekilde 03 Temmuz 2010 Cumartesi günü de saat 17.00’ye kadar açık tutulması yönünde tedbir alınması istemli olarak İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüklerine hitaben Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yazı yazılmıştı.

Bu nedenle Türk Büro-Sen tarafından hafta sonu da hizmet verecek personelin mağduriyetini önlemek amacıyla kendilerine fazla mesai ücreti ödenmesi istemi, birer yazı ile hem Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne, hem de Personel Genel Müdürlüğüne yazılarak, talep iletilerek,Nufüs Çalışanlarının mağdur edilmemesi istenmiş, kendi imkanları ile fazla mesaiye gelmek zorunda kalan Nüfus çalışanları tatil günü olmasına rağmen hem yol hem de yemek ücretlerini kendi bütçesinden karşılamak zorunda kalmışlardı.

Türk Büro-Sen tarafından Nüfus ve Vatandaşlık çalışanlarının konu ile ilgili mağdur edilmemeleri için her türlü girişimde bulunulacağı ve konunun takipçisi olunacağı belirtilmişti.

Ağustos ve Eylül ayı haftasonları (4 Haziran – 3 Temmuz arası) halkoylaması nedeniyle fazla çalıştırılan ve Bakanlar Kurulu kararıyla kendilerine % 53 ilave ek ödeme ödenmesine karar verilen Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü çalışanlarının “eşitlik” ve “zorla çalıştırılma yasağı” gereği, Haziran ve Temmuz aylarında yapılan haftasonu fazla çalışmaları için de ilave ek ödeme ödenmesi istemiyle Ankara 13. İdare Mahkemesi’nde 2010/1648 Esas sayıda kayıtlı olarak dava açılmıştır. Türk Büro-Sen; Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü çalışanlarının da haklarının takipçisi olmaya devam edecektir.


Facebook'ta Paylaşın

Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |