Geri

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU ÇALIŞANLARININ DİKKATİNE

14 Eylül 2010, Salı | 13:38

14 Ağustos 2010 Cumartesi tarihli Resmi Gazete de Sosyal Güvenlik Kurumu Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

SGK Yönetim Kurulunda hiçbir itiraza konu olmadan kabul edilerek yürürlüğe giren bu yönetmelik SGK çalışanlarının yükselmelerinin önüne yeni yeni engeller çıkarmaktadır. Mevcut haklarını geriye götürmektedir. Yönetim Kuruluna Kamu çalışanlarını temsilen ATANAN görevlinin de onayıyla çıkan bahse konu Yönetmeliğe karşı sendikamızın SGK çalışanlarının haklarını hukuki yollardan aramak üzere yargıya müracaat etmiştir.

Yine SGK Yönetimi bahse konu yönetmeliğe göre Memur ve Şef kadroları için Görevde Yükselme Eğitimi / Sınav duyurusunu da yapmıştır. Başvuruların 6-17 Eylül tarihleri arasında yapılacak olması da çalışanlar arasında yeni bir mağduriyete yol açmıştır.

Bilindiği üzere 4-5 Eylül tarihleri arasında yapılan Açıköğretim sınavlarının sonuçları ilan edilmeden başvuru süresi sona ereceğinden bu kısa zaman içinde önlisans ve lisans eğitimini tamamlayan kurum çalışanları sınava katılma haklarını kaybedeceklerdir. Bu haksızlığı gidermek üzere başvuru tarihlerinin makul bir süre uzatılmasını sendikamız 06.09.2010 tarih ve 2417 sayılı yazılarıyla Kurum Başkanlığından talep etmiştir.

Kurum Başkanlığının bu haklı talebimizi ve Kurum çalışanlarının mağduriyetini en kısa zamanda sona erdireceğine de inanıyoruz.