Geri

GENÇLİK SPOR ÇALIŞANLARI ÜVEY EVLAT MI!

23 Ağustos 2010, Pazartesi | 16:50

Türk Büro-Sen Zonguldak Şubemizce, Zonguldak Gençlik Spor İl Müdürlüğü önünde Şube Mali Sekreteri Kamil Bayrak tarafından yapılan basın açıklamasında,

“Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Taşra Teşkilatı çalışanları olarak yıllardır diğer kurumların personellerine verilen ek ödemelerden bizler gençlik spor çalışanları olarak faydalanamadık. Spor toto teşkilat müdürlüğü gelirlerinde pay alabilmek için yıllardır mücadele ediyoruz ne yazık ki bu güne kadar yetkililere sesimizi duyuramadık. Spor Toto gelirlerinden diğer kurumlara yıllardır küçümsenmeyecek paylar aktarılmaktadır. Kendi personeline hiçbir ek ödeme yapmayan kurumumuz diğer kurumlara pay aktarırken o kurumların personellerinin aldığı ek ödemeleri göz ardı etmektedir.

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün Spor Toto Gelirlerinden pay aktarılan kurum ve kuruluşlar:

(Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumuna, Milli Olimpiyat Komitesine, Spor kulüplerine, Gençlik Spor Genel Müdürlüğüne, Savunma Sanayi Destekleme Fonuna, Tanıtma Fonuna ve Kredi ve Yurtlar Kurumuna)

Bugün çoğu kurumun maaşlarına gerek döner sermayeden olsun, gerek diğer gelirlerden ek ödeme yapılmaktadır. Ek ödemeler konusunda mağdur olan Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü çalışanlarına Spor Toto (İddia) gelirlerinden pay verilebilmesi konusunda somut bir adım atılmasını yetkililerden bekliyoruz.” denilerek, Spor Toto gelirlerinden Kurum çalışanlarına pay verilmesi dile getirildi.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1