Geri

NÜFUS ÇALIŞANLARI SEÇİMLERE MAHKUM EDİLDİ…

13 Ağustos 2010, Cuma | 16:30

Bilindiği üzere, boşalan yerel yöneticiler için yapılan ara Seçimler nedeniyle Haziran ve Temmuz 2010 aylarında, Cumartesi ve Pazar günleri Nüfus Müdürlükleri açık tutulmuş ve nüfus personelleri tatil gününde dahi çalışmak zorunda bırakılmıştı.

Sendikamız, belirtilen tarihlerde personelin yapmış olduğu fazla çalışmanın ücret karşılığını 24.06.2010 tarih ve 2206 sayılı yazı ile ilgi Genel Müdürlükten talep etmişken bu kez de, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü yapılacak olan Referandum nedeniyle;, 12.09.2010 tarihine kadar Cumartesi ,Pazar ve Bayram günleri dahil, hatta saati belli olmayan zaman dilimi içerisinde Nüfus Müdürlüklerinin açık tutulmasını istemiştir.

Bu son gelişmeyle birlikte sendikamız, Haziran ve Temmuz 2010 tarihlerinde yapılan ve 14 Ağustos-12 Eylül 2010 tarihlerinde Cumartesi ve Pazar günleri yapılacak olan fazla çalışmaların ücret karşılığının personele ödenmesi için çalışmalarını ısrarla sürdürmektedir. Sendikamız öncelikle, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Ramazan Bayramında personelin çalıştırılmamasını, yapılmış ve yapılacak olan hafta sonu mesailerine karşılık olarak ta, 2009 yılı yerel seçimler öncesi yapılan Fazla Çalışmaya karşılık olarak sendikamızın talep ve baskıları neticesinde personele verilen “İlave Ödeme” benzeri bir ödemenin yapılmasını istemektedir.

Konuyla ilgili olarak sendikamızın Kurum yetkilileriyle yapmış olduğu görüşmelerde, talebimizin yerine getirilmesi için Kurum tarafından Başbakanlık nezdinde çalışmaların başlatıldığını da öğrenmiş bulunmaktayız..

Ayrıca, 16 Ağustos 2010 Pazartesi günü Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü ile görüşecek olan sendikamız, Nüfus çalışanlarının haklarını, ya kurum yetkililerinin rızasını alarak yada Hukukun üstünlüğünü kanıtlayarak elde edeceğini tüm nüfus çalışanlarına duyurur.