Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

NÜFUS ÇALIŞANLARI SEÇİMLERE MAHKUM EDİLDİ…


[ 13 Ağustos 2010, Cuma – 16:30 ]

Bilindiği üzere, boşalan yerel yöneticiler için yapılan ara Seçimler nedeniyle Haziran ve Temmuz 2010 aylarında, Cumartesi ve Pazar günleri Nüfus Müdürlükleri açık tutulmuş ve nüfus personelleri tatil gününde dahi çalışmak zorunda bırakılmıştı.

Sendikamız, belirtilen tarihlerde personelin yapmış olduğu fazla çalışmanın ücret karşılığını 24.06.2010 tarih ve 2206 sayılı yazı ile ilgi Genel Müdürlükten talep etmişken bu kez de, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü yapılacak olan Referandum nedeniyle;, 12.09.2010 tarihine kadar Cumartesi ,Pazar ve Bayram günleri dahil, hatta saati belli olmayan zaman dilimi içerisinde Nüfus Müdürlüklerinin açık tutulmasını istemiştir.

Bu son gelişmeyle birlikte sendikamız, Haziran ve Temmuz 2010 tarihlerinde yapılan ve 14 Ağustos-12 Eylül 2010 tarihlerinde Cumartesi ve Pazar günleri yapılacak olan fazla çalışmaların ücret karşılığının personele ödenmesi için çalışmalarını ısrarla sürdürmektedir. Sendikamız öncelikle, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Ramazan Bayramında personelin çalıştırılmamasını, yapılmış ve yapılacak olan hafta sonu mesailerine karşılık olarak ta, 2009 yılı yerel seçimler öncesi yapılan Fazla Çalışmaya karşılık olarak sendikamızın talep ve baskıları neticesinde personele verilen “İlave Ödeme” benzeri bir ödemenin yapılmasını istemektedir.

Konuyla ilgili olarak sendikamızın Kurum yetkilileriyle yapmış olduğu görüşmelerde, talebimizin yerine getirilmesi için Kurum tarafından Başbakanlık nezdinde çalışmaların başlatıldığını da öğrenmiş bulunmaktayız..

Ayrıca, 16 Ağustos 2010 Pazartesi günü Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü ile görüşecek olan sendikamız, Nüfus çalışanlarının haklarını, ya kurum yetkililerinin rızasını alarak yada Hukukun üstünlüğünü kanıtlayarak elde edeceğini tüm nüfus çalışanlarına duyurur.


Facebook'ta Paylaşın

Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |