Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

METEOROLOJİ ÇALIŞANLARI İÇİN YİNE BİZ ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ


[ 26 Haziran 2010, Cumartesi – 12:33 ]

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda 22 Haziran 2010 Salı günü görüşülen “Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısına” eklenmek üzere; 2005 yılında çıkartılan 5335 sayılı kanunla, Meteoroloji çalışanlarıyla birlikte devlet hava meydanları çalışanlarına da verilen Eurokontrol tazminatı, AKP grubunun son anda vermiş olduğu önerge ile sadece devlet hava meydanları çalışanlarının bu tazminat oranları yükseltilmiş ve Genel Kurula gönderilmiştir.

Sendikamız Türk Büro-Sen bu haksızlığı, yaklaşık bir aydır TBMM’de yapmış olduğu çalışmalardan yani, orada yasaları takip etmesi nedeniyle söz konusu önergenin verildiği anda fark etmiş ve bazı milletvekillerine, bu yaklaşımın eksik ve haksız bir yaklaşım olduğunu anlatarak, müdahale etmelerini, yapılan haksızlığın önüne geçmelerini istemiştir. Manisa Milletvekili Erkan Akçay “Sadece Devlet Hava Meydanları çalışanlarının tazminat oranlarının arttırılmasının doğru olamayacağını ve Meteoroloji çalışanlarının tazminat oranlarının da yükseltilmesini” dile getirmiştir. Ancak bu sözlü teklif, hükümet ve AKP grubunca kabul edilmemiştir.

Önümüzdeki hafta içinde TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmesi beklenen bahse konu tasarıya eklenmek üzere, Meteoroloji çalışanlarının Eurokontrol tazminat oranlarının da yükseltilmesi için önergeler verdirilmesi ve önergelerin kabulü için sendikamız çalışmalarını başlatmıştır.

Meteoroloji’de mide bulandırıcı bir şekilde sözde yetkili olan sahibinin sesi sendika ise yalancı pehlivan gibi ortalıkta dolaşmaya devam ediyor. Sitelerinde, söz konusu tasarıyı TBMM’de izlediklerini, çalışanların lehine düzenlemeler yapılması için gayret gösterdiklerini ifade ederek, yalan ve sanal sendikacılığa devam eden (işveren) sendikasını artık, meteoroloji çalışanları için bir şeyler yapmaya davet ediyoruz. Bu eleştirimizi sadece bize cevap vermek adına sitelerinde bir malzeme olarak kullanmaları yerine, TBMM’de Meteoroloji çalışanlarının lehine bir varlık göstermelerini bekliyoruz.


Facebook'ta Paylaşın

Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |