Geri

SGK’DA SKANDAL!

09 Haziran 2010, Çarşamba | 18:08

SÜİTTE GEZME KINARLAR!

Çanakkale'de SGK Müdürlüğü binasının açılışı vardı. Bütün yöneticiler de aileleriyle gidip lüks otelin süitinde kaldı. Fatura SGK'ya çıkartıldı. Şikayet üzerine aldıkları tek ceza kınamaydı Eksikleri, eleştirileri hiç bitmeyen Sosyal Güvenlik Kurumu'nda (SGK), "lüküs hayat" krizi yaşandı! 18-19 Mart 2009'da, Çanakkale SGK binasının açılışı vardı.

Çanakkale savaşlarının yıldönümüne de gelen bu tarihte, dönemin SGK Başkanvekili ve şu anda SGK Başkan Yardımcısı olan Fatih Acar, SGK yönetim kurulu üyeleri Kazım Ergün, Sinan Özkan, Selahattin Şahin, Yahya Adıyaman, Hayati Gökçe, Sadık Oğuz, Yusuf Yazgan, ailelerini de yanlarına alıp cümbür cemaat Çanakkale'nin yolunu tuttu.

Yönetim kadrosu, kamu tesislerinde kalmak yerine kentin en lüks otellerinden 5 yıldızlı Kolin Otel'de süit odalarda kalmayı tercih etti. Geceliği kişi başı 200 euro olan deniz manzaraları odalarda, 2 günlük tatilin faturası 9 bin 274.68 lira çıktı! Fatura, bizzat SGK'ya yollanıp "kısa günün kârı" olarak ödenmesi sağlandı.

07 Haziran 2010, Pazartesi – Takvim Gazetesi

SORUYORUZ:

Bu olaydan sonra, konaklamayı yapan SGK Başkan Yardımcısı olan Fatih Acar, SGK yönetim kurulu üyeleri Kazım Ergün, Sinan Özkan, Selahattin Şahin, Yahya Adıyaman, Hayati Gökçe, Sadık Oğuz hakkında idari işlem yapıldığı biliniyor.

Ancak, SGK Yönetim Kurulu Üyesi ve BÜRO MEMUR-SEN GENEL BAŞKANI YUSUF YAZGAN HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILMIŞ MIDIR, CEZAİ YAPTIRIM UYGULANMIŞ MIDIR?
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1