Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

GENEL BAŞKANIMIZINDAN SAKARYA VERGİ DAİRESİ ÇALIŞANLARINA BAŞSAĞLIĞI


[ 15 Mayıs 2010, Cumartesi – 16:32 ]

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Sakarya Şube Başkanı Rahim Varol ve Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Gümrükönü ve Ali Fuat Cebesoy Vergi Dairesi’nde yoğun çalışma temposu nedeniyle yaşamını kaybeden kurum çalışanlarının mesai arkadaşlarına başsağlığı dileyerek, vefat eden kurum çalışanlarının masalarını ziyaret etti.

Hüzünlü ziyaret esnasında Genel Başkan Fahrettin Yokuş, iş yükü fazla olan, personel yetersizliği sebebiyle fazla mesai yapan vergi dairesi çalışanlarının sağlıklarının bozulduğunu söyledi. Yokuş, çalışanların yarısından fazlasının psikolojilerinin bozulduğunu pek çoğununda depresyon ilaçları kullanmaya başladığını belirtti.

Vergi dairesi personelinin çalışma şartlarını ve engellilerin istihdamı hakkında değerlendirmede bulunan Genel Başkan Fahrettin Yokuş, kurum yetkililerini ve çalışanlarını da ziyaret etti.. İstanbul'da geçen yıl 6 kişi, Sakarya'da ise son 6 ay içerisinde iki vergi dairesi çalışanının mesai saati içerisinde kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiğini ifade eden Yokuş, "Bu arkadaşlar çalışırken kalp krizi geçirerek hayatlarını kaybettiler. Vergi dairesi çalışanlarının iş yükü çok. Personel azlığı nedeniyle fazla mesai yapıyorlar. Amir memur arasındaki ücret dengesi bozuldu. Şu anda amirlerinden daha fazla maaş alan memurlarımız oluştu. Yanlış politikalar nedeniyle içeride iş barışı bozuldu. Arkadaşlarımızı dinledik. Maliye çalışanlarının yarısından fazlasının psikolojileri bozulmuş durumda. Pek çoğu depresyon ilaçları kullanmaya başlamışlar. Buda çok yoğun bir huzursuzluğun var olduğunu gösteriyor. Bunları görmek bizi üzüyor Bu durumu Gelirler İdaresi ve Maliye Bakanımızla paylaşacağız.

Çalışanlar patlama noktasına gelmiş, acilen çözüm bulunması gerekiyor. Bu durumda arkadaşlarımızın sağlıklı hizmet vermeleri mümkün değil. Kendi sağlıkları tehlikede." dedi.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 7
     
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |