Geri

GENEL BAŞKANIMIZINDAN SAKARYA VERGİ DAİRESİ ÇALIŞANLARINA BAŞSAĞLIĞI

15 Mayıs 2010, Cumartesi | 16:32

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Sakarya Şube Başkanı Rahim Varol ve Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Gümrükönü ve Ali Fuat Cebesoy Vergi Dairesi’nde yoğun çalışma temposu nedeniyle yaşamını kaybeden kurum çalışanlarının mesai arkadaşlarına başsağlığı dileyerek, vefat eden kurum çalışanlarının masalarını ziyaret etti.

Hüzünlü ziyaret esnasında Genel Başkan Fahrettin Yokuş, iş yükü fazla olan, personel yetersizliği sebebiyle fazla mesai yapan vergi dairesi çalışanlarının sağlıklarının bozulduğunu söyledi. Yokuş, çalışanların yarısından fazlasının psikolojilerinin bozulduğunu pek çoğununda depresyon ilaçları kullanmaya başladığını belirtti.

Vergi dairesi personelinin çalışma şartlarını ve engellilerin istihdamı hakkında değerlendirmede bulunan Genel Başkan Fahrettin Yokuş, kurum yetkililerini ve çalışanlarını da ziyaret etti.. İstanbul'da geçen yıl 6 kişi, Sakarya'da ise son 6 ay içerisinde iki vergi dairesi çalışanının mesai saati içerisinde kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiğini ifade eden Yokuş, "Bu arkadaşlar çalışırken kalp krizi geçirerek hayatlarını kaybettiler. Vergi dairesi çalışanlarının iş yükü çok. Personel azlığı nedeniyle fazla mesai yapıyorlar. Amir memur arasındaki ücret dengesi bozuldu. Şu anda amirlerinden daha fazla maaş alan memurlarımız oluştu. Yanlış politikalar nedeniyle içeride iş barışı bozuldu. Arkadaşlarımızı dinledik. Maliye çalışanlarının yarısından fazlasının psikolojileri bozulmuş durumda. Pek çoğu depresyon ilaçları kullanmaya başlamışlar. Buda çok yoğun bir huzursuzluğun var olduğunu gösteriyor. Bunları görmek bizi üzüyor Bu durumu Gelirler İdaresi ve Maliye Bakanımızla paylaşacağız.

Çalışanlar patlama noktasına gelmiş, acilen çözüm bulunması gerekiyor. Bu durumda arkadaşlarımızın sağlıklı hizmet vermeleri mümkün değil. Kendi sağlıkları tehlikede." dedi.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 7