Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

TÜRK BÜRO-SEN’İN HIDRELLEZ ÇOŞKUSU, METEOROLOJİ’YE SIĞMADI


[ 07 Mayıs 2010, Cuma – 11:29 ]

Türk Büro-Sen Genel Merkezi ve Kadın Komisyonlarının Meteoroloji Genel Müdürlüğü havuzlu bahçesinde, Hıdrellez Şenliği düzenlendi. Yaklaşık 750 kişinin katıldığı ve bayram havasında geçen şenliğe, Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Türk Büro-Sen Basın ve Halkla İlişkiler Sekreteri Cafer Seçer’in yanı sıra Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Türk İmar-Sen Genel Başkanı Necati Alsancak ve Türk Eğitim-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri de iştirak ettiler.

Basının yoğun ilgi gösterdiği, Türk Büro-Sen Hıdrellez Şenliği’nde açılış konuşmasını Merkez Kadın Komisyonu Başkanı Azize Meryem Kartal gerçekleştirdi. Konuşmasında, kadın komisyonu olarak daha güzel işlere imza atmak için çalışmalarını sürdüreceklerini belirten Merkez Kadın Komisyonu Başkanı Azize Meryem Kartal, katılan herkese teşekkürlerini sundu.

Ankara şubelerimizin ve kadın komisyonlarımızın büyük ilgi gösterdiği Türk Büro-Sen Hıdrellez Şenliğinde bir konuşma yapan Fahrettin Yokuş, “İktidarlar değişti bizim kaderimiz bir türlü değişmedi. Bugün dilekte bulunuyoruz, hem memurun hem Türk milletinin kaderi değişsin” dilekleriyle sözlerine başladı. Daha sonra günün önemine değinen Genel Başkan Yokuş, Hıdrellez’in bütün Türk dünyasında bilinen mevsimlik bayramlardan biri olduğunu söyledi. Hıdrellez’in "İlyas ve Hızır peygamberlerin yeryüzünde buluştuğu gün olması nedeniyle" kutlandığını belirten Yokuş, "Hızır ve İlyas sözcükleri birleşerek halk arasında Hıdrellez şekline bürünmüştür. Hıdrellez’in kıştan yaza geçiş dönemidir. Hıdrellez bizim örf ve kültürümüzün temel öğelerinden biridir. Her 6 Mayısta insanlarımız mutlu olur, geleceğe umutla bakar. İnsanlarımız Hızır'ın geleceğine, bereket getireceğine inanır" dedi. Hızır'ın zor durumda olanların yardımına koşarak insanların dileklerini yerine getirdiğine inanıldığını vurgulayan Yokuş’un; "Hızır, insanlara daima yardım eder. Hızır'ın uğradığı yerlerde bolluk, bereket vardır. Dertlilere derman, hastalara sağlık verir. Biz de kamu çalışanları olarak devletimize, milletimize hizmet veriyoruz. Haklarımızı alabilmek için yıllardır mücadele ediyoruz. 6 Mayısta bir araya geldik. Bugün, ülkemizi yönetenlerin bizi görmesini arzu ediyoruz. Diyoruz ki, bugüne kadar bütün iktidarlar memura şaşı baktı. Memuru devletin sırtında yük gördü. Biz de artık Hızır’ı bekliyoruz” sözleri büyük alkış aldı.

Kadın Komisyonun kendilerini tek tek tanıtmalarının ardından, şenliğe katılanlar yumurta tokuşturarak, dilek dileyerek, yemekler yiyerek Hıdrellez’i coşkulu şekilde kutladılar.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 146
       
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |