Geri

SENDİKAMIZDA, SPOR UZMANLARINI AĞIRLADIK

06 Mayıs 2010, Perşembe | 10:41

Ankara 5. No’lu Şubenin düzenmiş olduğu toplantıda, Genel Merkez Yönetim Kurulu ile Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Uzmanları bir araya geldi. Sendika hizmet binasında gerçekleştirilen toplantıya, Genel Başkan Fahrettin Yokuş, Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri Adnan Memduh Özer, Ankara 5 No’lu Şube Başkanı Selahattin Hüsnü Kara ve Şube Yönetim Kurulu ile kurum çalışanları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Ankara 5. No’lu Şube Başkanı Selahattin Hüsnü Kara, Türkiye’de kamu sendikacılığının tarihsel seyri ve sendikal sürekçe ilgili bilgilendirmelerde bulunduktan sonra, çalışanların haklarının elde edilmesi için sendikalaşmansın öneminden bahsetti. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü çalışanlarının sorunlarına da değinen Kara, “ Kurumda ki sorunların çözümü için bizler elimizden gelen gayreti gösterirken, yanımızda pankart tutacak, destek olacak, sorunlarına sahip çıkacak arkadaşlarımız görmek istiyoruz” dedi.

Açılış konuşmasının ardından bir konuşma yapan Genel Başkan Fahrettin Yokuş, “ Bugün spor uzmanı arkadaşlarımızla bir aradayız. Uzman olmak kolay değildir. Siz bu unvanı sınavlarla ve mücadelelerle elde ettiniz. Fakat “kadro” sıkıntısını, kurum hala çözmemiştir. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nde farklı unvan ve statülerde çalışanlar var. Hepsinin de sıkıntısı farklılık gösteriyor. Sizin sıkıntılarınızın üzerine bir de kadroya geçirilmemeniz ekleniyor. Spor çalışanı mutlu olmadan, Türk sporu kalkınamaz. Spor aynı zamanda bir ülkenin en önemli tanıtım araçlarından biridir. Sağlıklı bir nesil yetişmesi içinde gereklidir. Mutsuz, kadrosunu alamamış bir sporcu kadrocusuyla nasıl sağlıklı nesiller yetiştirebiliriz ?” dedi.

Genel Başkan Yokuş’un konuşmasının ardından, toplantıya katılanlardan soru cevap bölümünde görüş ve öneri alındı. Sendikamızın, spor uzmanları için verdiği mücadelenin Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri Adnan Memduh Özer tarafından anlatılmasının ardından toplantı sona erdi.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 18