Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

SENDİKAMIZDA, SPOR UZMANLARINI AĞIRLADIK


[ 06 Mayıs 2010, Perşembe – 10:41 ]

Ankara 5. No’lu Şubenin düzenmiş olduğu toplantıda, Genel Merkez Yönetim Kurulu ile Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Uzmanları bir araya geldi. Sendika hizmet binasında gerçekleştirilen toplantıya, Genel Başkan Fahrettin Yokuş, Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri Adnan Memduh Özer, Ankara 5 No’lu Şube Başkanı Selahattin Hüsnü Kara ve Şube Yönetim Kurulu ile kurum çalışanları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Ankara 5. No’lu Şube Başkanı Selahattin Hüsnü Kara, Türkiye’de kamu sendikacılığının tarihsel seyri ve sendikal sürekçe ilgili bilgilendirmelerde bulunduktan sonra, çalışanların haklarının elde edilmesi için sendikalaşmansın öneminden bahsetti. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü çalışanlarının sorunlarına da değinen Kara, “ Kurumda ki sorunların çözümü için bizler elimizden gelen gayreti gösterirken, yanımızda pankart tutacak, destek olacak, sorunlarına sahip çıkacak arkadaşlarımız görmek istiyoruz” dedi.

Açılış konuşmasının ardından bir konuşma yapan Genel Başkan Fahrettin Yokuş, “ Bugün spor uzmanı arkadaşlarımızla bir aradayız. Uzman olmak kolay değildir. Siz bu unvanı sınavlarla ve mücadelelerle elde ettiniz. Fakat “kadro” sıkıntısını, kurum hala çözmemiştir. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nde farklı unvan ve statülerde çalışanlar var. Hepsinin de sıkıntısı farklılık gösteriyor. Sizin sıkıntılarınızın üzerine bir de kadroya geçirilmemeniz ekleniyor. Spor çalışanı mutlu olmadan, Türk sporu kalkınamaz. Spor aynı zamanda bir ülkenin en önemli tanıtım araçlarından biridir. Sağlıklı bir nesil yetişmesi içinde gereklidir. Mutsuz, kadrosunu alamamış bir sporcu kadrocusuyla nasıl sağlıklı nesiller yetiştirebiliriz ?” dedi.

Genel Başkan Yokuş’un konuşmasının ardından, toplantıya katılanlardan soru cevap bölümünde görüş ve öneri alındı. Sendikamızın, spor uzmanları için verdiği mücadelenin Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri Adnan Memduh Özer tarafından anlatılmasının ardından toplantı sona erdi.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 18
   
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |