Geri

MALİYE BAK. VE GİB KİK TOPLANTILARI ÖNCESİ İLLERDE YAPILACAK BASIN AÇIKLAMASI

21 Nisan 2010, Çarşamba | 15:33

Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı’nda yaklaşan Kurum İdari Kurulu öncesi, yetkili sendika Türk Büro-Sen, tüm yurt genelinde kurum çalışanlarının özlemi olan sendikal dayanışmayı gerçekleştirmek için girişimde daha bulunmuş, kurum çalışanlarının sorunlarının çözümü noktasında birlik sağlamak ve çözüme hızlı ulaşmak maksadıyla, diğer konfederasyonlara bağlı Bes ve Büro Memur-Sen’e göndermiş olduğu yazı ile birlikte hareket etme çağrı yapmıştır. Bes yetkilileri çağrımıza telefonla cevap vererek, kongre süreçlerinde oldukları için katılmayacaklarını ifade etmiş, Büro Memur-Sen ise verdiği yazılı cevapta sendikacılığın gerekliği olan eylemlerden kaçınma mantığıyla yine birlik bozucu tavrını sergilemiştir.

Kurulduğu günden bu yana daima birinci sendika olmasının kompleksine ve ihtirasına kapılmadan, ortak hareket etme arayışına giren, “ kamu çalışanın sorunu önceliğimdir” diyen Türk Büro-Sen’in erdemli davranışını, küçük hesaplar peşinde olan malum sendika anlayamamıştır.

Bütün bu olumsuz tavırlara rağmen, “üzüm yemek” amacımız doğrultusunda diğer sendikalarla ortak hareket etme arayışlarımızı bundan sonrada devam ettireceğiz. Bu meyanda, kamu çalışanlarının yıllardır bize lütfettiği yetkili sendika olma gücümüzü kullanarak, Maliye ve GİB çalışanlarının sorunları için Kurum İdari Kurulları sürecinde de mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz.

Bu nedenle, Gelir İdaresi Başkanlığı’nda 22 Nisan 2010, Maliye Bakanlığı’nda 27 Nisan 2010 günü yapılacak olan Kurum İdari Kurulu öncesi, kurulun önemini kamuoyuna duyurmak, kurum çalışanlarının sorunlarının çözümü noktasında kararlılığımızı göstermek ve taşra teşkilatı çalışanlarının da idarecilerden kesin çözüm beklediklerini göstermek amacıyla 22 Nisan 2010 Perşembe günü (yarın) illerimizde yapılacak olan kitlesel basın açıklaması eyleminde, kamuoyuna duyurulacak olan basın açıklaması metni Genel Merkezimi tarafından hazırlanmıştır.

İllerde yapılacak basın açıklaması metnini, görmek için tıklayınız.