Geri

SENDİKAMIZIN, ANKARA GÜMRÜK MÜSTEŞARLIĞI’NDA YÜKSELİŞİ DEVAM EDİYOR

29 Mart 2010, Pazartesi | 14:33

Ankara’daki Gümrük Müsteşarlığı’nda yetmişin üzerinde üyenin katılımıyla atağa geçen Ankara 3.No’lu Şubemiz ile Türk Büro-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri bir araya geldi. Toplantıya, sendikamıza yeni katılan üyelerimizin yanı sıra Ankara 3.No’lu Şube Başkanı Mehmet Soylu, Şube Kadın Komisyonu Başkanı Rahime Özcan ve Gümrük Müsteşarlığı ile Gümrük Müsteşarlığı’na bağlı Tasiş çalışanı üyelerimiz katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Genel Başkan Fahrettin Yokuş, öncelikle Gümrük Müsteşarlığı’nda önemli atımlar yapan Ankara 3.No’lu şube yönetim kurulunu Türk Büro-Sen adına tebrik ederek sözlerine başladı. Genel Başkan Yokuş konuşmasında, Gümrük Müsteşarlığı ve Müsteşarlığa bağlı Tasiş Çalışanlarının sorunlarını ele aldığı konuşmasında; son günlerde gündemde olan Anayasa değişikliğine de değinerek, “ Anayasa değişiklik taslağında memurlara, Grevsiz ve Siyasete Katılma Hakkı olmaksızın verilen Toplu Sözleşme Hakkı bir aldatmacadır. Eğer, Anayasa değişikliğinde memurlarla ilgili bir düzenleme yapılacaksa, sendikalarında görüşleri alınmalıdır. “ dedi.

Genel Başkan Fahrettin Yokuş’un konuşmasının ardından, Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri Adnan Memduh Özer, kurumla ilgili açılan davalar, kazanımlarımız ve KİK toplantıları hakkında bilgi verdi.

Toplantı, Gümrük çalışanı üyelerimizin görüş ve önerilerini dile getirmesi ve sendikamıza yeni katıla üyelerimize rozetlerinin takılmasıyla sona erdi.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 51