Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

TÜRKİYE İŞ KURUMU 5.GENEL KURULU YAPILDI


[ 24 Kasım 2009, Salı – 17:37 ]

Türkiye İş Kurumu yasası gereği iki yılda bir yapılması gereken kurum genel kurulunun 5.si 23.11.2009 tarihinde Ankara’da yapıldı. Genel Kurula, Kamu çalışanları Sendikaları adına Türk Büro-Sen Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Hüseyin Aslan katıldı. Genel Kurul Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü Namık Ata’nın açılış konuşmasının ardından, Genel kurula katılan isçi işveren sendikaları temsilcileri, Sanayi ve Ticaret Bakanı, Hazineden Sorumlu Devlet Bakanı , Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer’in konuşma yaptılar.

Konuşmaların ardından komisyonlarca hazırlanan raporların genel kurula sunulması ile devam eden genel kurulda Konfederasyon ve sendikamız adına söz alan Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Hüseyin Aslan yaptığı konuşmasında, "Türkiye İş Kurumu Merkez ve taşra teşkilatlarının tamamında örgütlü ve 4688 sayılı kamu Görevlileri sendikaları Kanununda belirtilen şekliyle Kurumda KİK toplantılarına katılan sendika olarak sürekli dile getirmeye çalıştık.

Bugün burada kurumun genel kurulunda bir kez daha dile getirmek istiyorum. Birçok konuda AB ülkelerini örnek gösteririz. Örneğin Almanya’nın nüfusu 85.milyon İş Kurumunda çalışan sayı 110 bin, Fransa iş kurumunda çalışan yaklaşık 90 bin civarında insanın çalışmasıyla kurumları görev ve sorumluluklarını yerine getirmektedir.

Ülkemizde Türkiye İş Kurumu çalışanları ise 2699 personel ile neredeyse mucizeler yaratmaktadır. Özlük hakları bakımından bakılacak olursa ülkemizde birçok kurumdan geri ve hatta aynı Bakanlığa Bağlı kurumlara kıyaslanacak olursa Ek ücretler açısından oldukça gerisinde kalmıştır.

Kurumun yetki ve sorumluluklarında olan proje ve hedefleri gerçekleştirilebilmesi, için çalışanların motivasyonu çok önemlidir, Bu manada kurumun merkez ve taşra teşkilatı personelini kapsayan ek ödeme usul ve esasları hakkındaki yönetmelikte yeniden bir düzenleme yapılarak alt ve orta gurup çalışanların ek ödeme oranlarının artırılmasını çalışanların ve kurumda örgütlü yetkili sendika ve çalışanlar adına kurum yönetiminden talep ediyoruz.

Kurumun Merkez ve taşra teşkilatındaki hizmet binalarının çalışılabilir bir ortama getirilmesi adına önemli mesafelerini alındığını bizde gözlemlemekteyiz. Çalışma ortamına uymayan diğer hizmet binalarının bakım ve onarımın yapılması konusundaki çalışmalara devam edilmesini, Merkez ve taşra teşkilatı bünyesinde, İstanbul, Eskişehir, Bursa gibi illerde bulunan Misafirhane gibi tesislerin hizmet vermeye devam etmesi gerektiğini düşünüyoruz."şeklinde sözlerini tamamladı


Facebook'ta Paylaşın

Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |