Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

BAKAN ÖMER DİNÇER’İ MEMURLARDAN ÖZÜR DİLEMEYE DAVET EDİYORUZ


[ 11 Kasım 2009, Çarşamba – 17:22 ]

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer’in memurların yüzde 36’sının vasıfsız, yüzde 11’inde kamuya hizmet üretmekten uzak olduğu yönündeki açıklamalarında tepki göstererek, basına yapmış olduğu beyanatla Bakan Dinçer’e memurlardan özür dileme çağrısında bulundu.

Genel Başkan Yokuş basına vermiş olduğu demeçte, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer’in; “ 2 milyon 600 bin civarındaki memurun yüzde 36’sının vasıfsız, yüzde 11’ninde kamuya hizmet üretmekten uzak olduğu” ve “Bu domuz gribinden daha tehlikeli bir durum” şeklinde beyanı oldukça talihsizdir. Bakan Ömer Dinçer, bu açıklamasıyla memurların yüzde 47’sini işe yaramaz olarak addetmiştir. Sayın Bakan, bu düşünceye nasıl varmıştır? Bu bilimsel bir verimidir? Bu ifadeler Türk memuruna bir hakarettir. Gece gündüz demeden 72 milyon vatandaşımıza hizmet veren kamu çalışanlarına iftira atılmıştır.

Siyasi iktidar tarafından atanan iktidarın atadığı yöneticiler ve bakanlar kamu çalışanları arasında bir ayrıştırma yaptılar. Türkiye Kamu-Sen olarak bizde, 7 yıldır görev yapan üst ve orta düzey bürokratların yüzde seksenin vasıfsız, liyakatsiz ve siyasi yandaş olduğunu beyan ediyoruz. Bu bürokratlar kamuya hizmet üretmekten oldukça uzaktır. Kamu, hiçbir iktidar döneminde bu kadar vasıfsız idareciler tarafından yönetilmemiştir. Aynı şekilde son 7 yılda atanan, bakanlarında yüzde sekseninin vasıfsız kişilerden oluştuğunu görüyoruz. Bunların başında da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer gelmektedir. Üzülerek söylüyoruz ki, devletin tepesindeki bu liyakatsiz anlayış tedavisi mümkün olmayan bir hastalığa dönüşmüş durumdadır. Sayın Bakanı, bu beyanından dolayı kınıyor, tüm memurlardan özür dilemeye davet ediyoruz.” dedi.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 1
       
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |