Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

MALUM SENDİKANIN AÇILIMI


[ 02 Kasım 2009, Pazartesi – 09:49 ]

Sendikacılık literatürüne, felsefesine, ruhuna ters düşen bir şekilde sürekli her ortamda iktidar yanlısı olduğunu beyan eden ve sözde vaatler ile kamu çalışanlarının gözlerini boyamaya kalkışan malum sendika yeni bir skandala daha imza attı. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü çalışanlarının sorunlarını, dönemin spordan sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu’na ilettiklerini, Bakan’ında kendilerine sorunların düzeltilmesine ilişkin çabalarına derhal başlayacağının sözünü verdiklerini iddia etmişlerdi. Aradan bir hayli zaman geçmesine rağmen halen Gençlik ve Spor Müdürlüğü çalışanlarının aynı sıkıntılarla mücadelesi üzerine gözlerin üzerine çevrildiği malum sendika, kabinede ki değişikliğin yani Murat Başesgioğlu’nun yerine spordan sorumlu Bakan olarak Faruk Özak’ın atanmasını bahane gösterdi.

Oysaki tüm kamuoyu ve kamu çalışanları bilmektedir ki, devlette devamlılık esastır ve başlatılan bir proje Bakan değişikliği olsa dahi devam edecektir.

Malum sendika, kamu çalışanlarımızı yanıltamaya devam ederek, “yeni Bakan Faruk Özak’a söz konusu taleplerin hatırlatılması amacıyla üyelerinden, Bakanlık makamına tek tek ya da toplu şekilde faks çekilmesini istemiştir. Sendika, üyelerinin temsilcisi değil midir? Neden, yeni bakan Özak’a da, eski Bakan Başesgioğlu’nun gerçekleştirmek için söz verdiği iddia edilen talepler sendika yetkilileri tarafından iletilmemiştir? Ayrıca taleplerin iletilme mecrası Kurum İdari Kurul toplantılarıdır. Kurum İdari Kurul toplantılarına katılan Türk Büro-Sen ise yıllardır çalışanların kendi hizmet koluna ilişkin taleplerini iletmektedir. Söz konusu açıklamada, “talih oyunlarından çalışanlara pay verilmesi” teklifi sanki yeni bir şeymiş gibi sunulmuştur; ancak bu öneri 2 yıl önce sendikamız tarafından Bakan başta olmak üzere tüm yetkililer nezdinde yapılmış bir öneridir. Malum sendikanın Bakan’ın çalışma başlatacağı sözünü verdiği taleplerde zaten bizim dile getirdiğimiz taleplerdir. İktidar yanlısı tutumuyla övünen sendika, kes kopyala yapıştır açılımından öteye gidememiştir. Başta Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü olmak üzere bütün kamu çalışanlarımızı malum sendikanın yanıltıcı haberlerine ve iş yapmadan iş yapıyormuş gibi görünme hilekarlığına karşı uyanık olmaya davet ediyoruz.


Facebook'ta Paylaşın

Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |