Geri

MALUM SENDİKANIN AÇILIMI

02 Kasım 2009, Pazartesi | 09:49

Sendikacılık literatürüne, felsefesine, ruhuna ters düşen bir şekilde sürekli her ortamda iktidar yanlısı olduğunu beyan eden ve sözde vaatler ile kamu çalışanlarının gözlerini boyamaya kalkışan malum sendika yeni bir skandala daha imza attı. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü çalışanlarının sorunlarını, dönemin spordan sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu’na ilettiklerini, Bakan’ında kendilerine sorunların düzeltilmesine ilişkin çabalarına derhal başlayacağının sözünü verdiklerini iddia etmişlerdi. Aradan bir hayli zaman geçmesine rağmen halen Gençlik ve Spor Müdürlüğü çalışanlarının aynı sıkıntılarla mücadelesi üzerine gözlerin üzerine çevrildiği malum sendika, kabinede ki değişikliğin yani Murat Başesgioğlu’nun yerine spordan sorumlu Bakan olarak Faruk Özak’ın atanmasını bahane gösterdi.

Oysaki tüm kamuoyu ve kamu çalışanları bilmektedir ki, devlette devamlılık esastır ve başlatılan bir proje Bakan değişikliği olsa dahi devam edecektir.

Malum sendika, kamu çalışanlarımızı yanıltamaya devam ederek, “yeni Bakan Faruk Özak’a söz konusu taleplerin hatırlatılması amacıyla üyelerinden, Bakanlık makamına tek tek ya da toplu şekilde faks çekilmesini istemiştir. Sendika, üyelerinin temsilcisi değil midir? Neden, yeni bakan Özak’a da, eski Bakan Başesgioğlu’nun gerçekleştirmek için söz verdiği iddia edilen talepler sendika yetkilileri tarafından iletilmemiştir? Ayrıca taleplerin iletilme mecrası Kurum İdari Kurul toplantılarıdır. Kurum İdari Kurul toplantılarına katılan Türk Büro-Sen ise yıllardır çalışanların kendi hizmet koluna ilişkin taleplerini iletmektedir. Söz konusu açıklamada, “talih oyunlarından çalışanlara pay verilmesi” teklifi sanki yeni bir şeymiş gibi sunulmuştur; ancak bu öneri 2 yıl önce sendikamız tarafından Bakan başta olmak üzere tüm yetkililer nezdinde yapılmış bir öneridir. Malum sendikanın Bakan’ın çalışma başlatacağı sözünü verdiği taleplerde zaten bizim dile getirdiğimiz taleplerdir. İktidar yanlısı tutumuyla övünen sendika, kes kopyala yapıştır açılımından öteye gidememiştir. Başta Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü olmak üzere bütün kamu çalışanlarımızı malum sendikanın yanıltıcı haberlerine ve iş yapmadan iş yapıyormuş gibi görünme hilekarlığına karşı uyanık olmaya davet ediyoruz.