Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

ANTALYA GENÇLİĞİ'NİN GELECEĞİ İLE OYNANIYOR


[ 14 Mayıs 2009, Perşembe – 09:57 ]

Türk Büro Sen Antalya Şube Başkanı Nuri Ünal, “Antalya halkında biraz da haklı olarak bir önyargı var. Gayrı meşru her türlü olayın cereyan ettiği Zeytinköy meskun alanında çocuklarının bulunmasını istemiyorlar. Siyaset bir yana, Türkiye’nin şartlarının tümü bir yana, bu olay lokal bir olaydır, bu lokal olay Antalya’mızın gençliğine darbedir.” dedi.” Ünal yaptığı basın açıklamasında şunları belirtti:

“Bilindiği gibi, Eski Belediye Başkanı Menderes Türel’in projesi olarak, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün bulunduğu alana, stat ve ticari alan inşaatı başlanmıştır. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü de Zeytinköy diye tabir edilen Gebizli Mah. Hamza TAŞ bulvarına taşınmıştır.

Bu yer değiştirme projesine, siyaseten karşı olanlar ve taraf olanlar olmuştur. Mahkemelere müracaat edilmiş, tv programlarında enine boyuna tartışılmıştır. Ancak tüm muhalif gerekçelere rağmen bir oldu bitti ve iktidar baskıları ile projenin ilk ayağı harekete geçmiştir. Gençlik Spor Teşkilatında örgütlü yetkili sendika olarak, siyasi mecrada yapılan tartışmalara, devlet memuru oluşumuz nedeni ile katkı sunamadık. İktidarın her muhalif itirazı siyasileştirdiği, muhalif sivil toplum kuruluşlarını bir başka partiye yamadığı ortamda, üzerimize siyaset lekesi düşsün istemedik.

Projenin gerçekleşen birinci etabında bakın neler oluyor;

Antalya halkında biraz da haklı olarak bir önyargı var. Gayrı meşru her türlü olayın cereyan ettiği Zeytinköy meskun alanında çocuklarının bulunmasını istemiyorlar. Siyaset bir yana, Türkiye’nin şartlarının tümü bir yana, bu olay lokal bir olaydır. Türkiye’deki Gençlik projeleri ne kadar mükemmel olursa olsun, Spor faaliyetleri ne kadar muhteşem olursa olsun, bu lokal olay Antalya’mızın gençliğine darbedir. Şöyle ki;

Analar babalar çocuklarını bu gençlik merkezlerine ve faaliyetlere göndermemektedir. Amatör spor yapan çocuklarını başlarında gidebildikleri oranda oraya göndermektedir. Bunda haklılık payı da vardır. Bu proje bize ne AB baskısı ile ne ABD dayatması ile ne de hükümet baskısı ile gelmemiştir. Yine içimizden bizim irademizle seçtiğimiz yerel siyasetçilerimiz, genel siyasetçilerle işbirliği yaparak, bir rant alanı yaratmak adına bunu yapmışlardır.

Genel siyasetten bu beklenirdi. Onlar lokal olarak Antalya’nın mahallelerini, emniyet ilkelerini bilmeyebilirlerdi. Ancak Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve onun meclisi bu kaosu ortaya koymuştur. Bu çıkmazdan kurtulmak için;

a) Bu alan buradan derhal taşınmalıdır. (Bunun mümkün olamayacağı kanaatindeyiz.)
b) Bu alanın güvenliği için o alana bir karakol kurulmalıdır. Ortaya konulan güvenlik önlemleri de bütün halka duyurulmalıdır. Güvenliğin artırılmasını müteakip, 100. yıl projesinden elde edilen gelirleri kullanarak, Gençlik merkezine ve amatör sporlara devam eden çocuklarımız, araçla evlerinden alınıp, araçla evlerine teslim edilmelidir. Kötü alışkanlıklardan uzak tutmak istediğimiz evlatlarımızı, zan olarak; esrar ve uyuşturucu hap satışının merkezi olduğu ön kabulündeki bir yere göndermeyeceğimizi akıl edemeyen idarecileri de buradan kınıyoruz.

Tüm bu işlemler gerçekleşirken, kurumunun amaçlarını, gerçekleşen projenin sonuç olarak çocuklarımıza, istikbalimize bir darbe olacağını, teknik olarak sunmayan Gençlik Spor İl Müdürlüğü idaresini de kınıyoruz. İktidar sahipleri ne emrederlerse bir fazlası ile yaptılar, Onlara muhalefet etme görüntüsü dışında, yol gösterici faaliyet göstermemeleri ne acıdır.

İdareci olması kanunen mümkün olmayan bir memuru, gayrı kanuni olarak müdür yaptılar. Buna onay veren Genel Müdürlük, Valilik ve bu partizan tutumu sürdüren kim varsa vebal altındadır. Orada iktidarı temsil eden bir devlet memuru ve onun emrinde İl Müdürü de dahil idareciler vardır. Yerel siyasetçilerin emri ile vekil edilmiş bir şube müdürü, Milyon nüfuslu Antalya’nın gençliğinin geleceği ile oynamaktadır.

Şimdi siyaseten muhalefet edenler yerel iktidarın sahibi olmuştur. Bu kötü hali en kısa zamanda bitirmelerini talep ediyoruz. Kendilerine düzeltme yönünde teknik fikir talepleri halinde yardımcı olunacaktır. Yanlıştan dönülmez ise çocuklarımızı kötü alışkanlılardan uzak tutup, sağlıklı yaşamın temel ilkesi olan spora yönlendirmemiz mümkün olamayacaktır. Gençlik spor çalışanları olarak da; kendi çocuklarına hizmetle görevli olmamıza rağmen elimizin kolumuzun bağlı tutularak, hizmetten geri kalmak acısı ile baş başa kalmak istemiyoruz.

Bu gençliği bize hediye eden annelerimizin de anneler gününü tebrik ederim.”

Kaynak: ajansbir.com


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 1
       
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |