Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRÜNE ve YÖNETİMİNE YARGI ŞOKU


[ 18 Nisan 2009, Cumartesi – 17:02 ]

Danıştay Birinci Daire, Zonguldak Bölge Müdürü Kemal Cebecik’in göreve iade kararını yerine getirmeyen Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nde bulunan üst düzey yetkililer hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.

Danıştay Birinci Daire, Zonguldak Bölge Müdürü Kemal Cebecik’in göreve iade kararını yerine getirmeyen Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nde bulunan üst düzey yetkililer hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.

Ankara 10’uncu İdari Mahkemesi’nin Zonguldak Bölge Müdürü Kemal Cebecik’in Bölge Müdürlüğü görevinden alınarak İdari Mali İşler Daire Başkanlığı’na uzman olarak atanması kararını yerine getirmeyen Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Mehmet Çağlar, Eski Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Adnan Ünal, Eski Müdür Vekili Mustafa Eldemir, Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdür Yardımcısı Kasım Künkül, Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Kayhan, Personel Daire Başkanı Adem Biberoğlu ve Personel Şube Müdürü Nurettin Anlı hakkında soruşturma açılmasına karar verdi. Ayrıca, Danıştay Çevre Ve Orman Bakanlığı’nın soruşturma izni verilmemesi kararını da iptal etti.

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, knu ile ilgili yaptığı açıklamada, Zonguldak Bölge Müdürü Kemal Cebecik’in göreve iade kararı çıkmasına karşın bunu yerine getirmeyen yetkililer hakkında Çevre ve Orman Bakanlığı’nın soruşturma yapılmasına izin vermediğini belirtti. Yokuş, “Yetkililer kazanılmış mahkeme kararını yerine getirmeyerek devleti zarara uğratıyor. Çünkü aynı anda bir koltukta iki kişi görev yapıyor. Bu bir emsal davası. Dava 2003’te açıldı. 6 yıllık bir mücadele ve hak ettiğini kazanıyor. Bu kurumda bu sadece bir örnek değil. Meteorolojiden bir çok bürokrat görevinden alındı” diye konuştu.

ANKARA(ANKA)


Facebook'ta Paylaşın

Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |