Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

TİKA ŞEHİDİMİZ’İ HAKKA UĞURLADIK


[ 08 Nisan 2009, Çarşamba – 11:48 ]

Afganistan'da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden TİKA'nın Wardak Koordinatörü ve Türk Büro Sen üyemiz Alaattin Doğan ve çalışma arkadaşı inşaat teknikeri Mustafa Kemal Demirkıran için TİKA'da tören düzenlendi.

Devlet Bakanı Mustafa Said Yazıcıoğlu, buradaki konuşmasında, Doğan'ın Afganistan'a yeni atandığını ve görevine başlamak üzere Kabil'den Wardak'a giderken elim bir kazada hayatını kaybettiğini belirterek, "Bu arkadaşlarımız görev şehididir. Onları Cenab-ı Hak'ın sonsuz rahmetine tevdi ediyoruz" dedi.

TİKA'nın bir aile olduğunu ve büyük bir dayanışma ruhu içinde görev yaptığını vurgulayan Yazıcıoğlu, "Şehitlerimizin yakınları, bu ailenin bundan böyle ayrılmaz parçasıdır. Onların her türlü sıkıntı ları bizim sıkıntılarımızdır. Elimizden gelen her türlü desteği bundan böyle aile yakınlarına vermeye devam edeceğiz" diye konuştu.

TİKA Başkanı Musa Kulaklıkaya da bulundukları coğrafyada üzerlerine düşen tarihi sorumlulukları yerine getirmek için olanca gayretleriyle çaba harcadıklarını ve her türlü fedakarlığa katlandıklarını ifade ederek, çalışma alanlarının zorluklarının kendilerini yıldırmadığını, aksine teşvik ve motive ettiğini söyledi.

Doğan ve Demirkıran'ın TİKA'nın 4. şehidi olduğunu dile getiren Kulaklıkaya, "Türkmenistan ve Kazakistan'da birer şehidimizden sonra 2 arkadaşımızı da görevleri başında şehit vermek bizleri gururlandırmaktadır, bir o kadar da üzmektedir" şeklinde konuştu. Yazıcıoğlu, Kulaklıkaya ve TİKA çalışanlarını n törende gözyaşlarını tutamadıkları görüldü.

Törene, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Köksal Toptan ve Dışişleri Bakanı Ali Babacan da başsağlığı mesajı gönderdi.

Doğan'ın cenazesi, öğle namazının ardından Karşıyaka Mezarlığı'nda, Demirkıran'ın cenazesi ise memleketi Afyon'un Sandıklı ilçesinde toprağa verilecek.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 1
       
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |