Geri

SON 3 AYDA İSTANBUL VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞINDA 7 ÖLÜM

27 Haziran 2008, Cuma | 12:21

İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı Personellerinden 7 kişinin 3 ay içerisinde hayatını kaybetmesi ve ortak ölüm nedenlerinin kalp krizi olması çalışanlar arasında üzüntüye ve huzursuzluğa yol açmıştır.

Çalışanlar tarafından olayların artmasının temel sebepleri; yoğun stres ortamında çalışma, sağlıksız fiziki ortamlar, yüksek radyasyon, kliması ve havalandırması olmayan çalışma alanları, aynı işi yapan personel arasında yüksek miktarda oluşan ücret dengesizliğinin yarattığı psikolojik baskı v.s. olarak belirtilmektedir.

Olayın meydana gelmesinden sonra İstanbul Şubemiz, İstanbul Vergi Dairesi başkanlığına resmi olarak müracaat ederek, gerekli önlemlerin alınmasını talep etmiştir. Bugüne kadar vergi dairesi başkanlığı tarafından somut bir adım atılmaması üzerine konu Genel Merkezimiz tarafından Gelir İdaresi Başkanı Sn. Mehmet Akif ULUSOY a resmi yazı ile iletilmiş gerekli araştırmaların yapılması ve önlemlerin alınması talep edilmiştir. Konu sendikamız tarafından takip edilecektir.

Hayatını kaybeden Vergi Dairesi çalışanlarına bir kez daha Allah’tan rahmet, çalışma arkadaşlarına ve ailelerine sabırlar dilerken, başka acıların yaşanmaması için yetkilileri gerekli tedbirleri almaya davet ediyoruz.

Gelir İdaresi Başkanı’na Gönderdiğimiz yazı için tıklayın

İstanbul V.D.Başkanı’na Gönderdiğimiz yazı için tıklayın