Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

KAMU ÇALIŞANLARI SENDİKALARIYLA İLGİLİ YASADA DEĞİŞİKLİK MASAYA YATIRILDI


[ 22 Mayıs 2008, Perşembe – 14:01 ]

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda gerçekleştirilen toplantıda 4688 sayılı yasanın değiştirilmesi konusu gündeme getirildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik başkanlığındaki toplantıda Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız yasada kamu çalışanları lehine

yapılması istenen değişiklikleri iletti. Toplantı sonrasında basına açıklama yapan Genel Başkan Akyıldız, kamu çalışanlarının grevli, toplu sözleşmeli sendikal hakkını elde etmesi için gerekli gayreti siyasi iradeden beklediklerini söyledi. Akyıldız konuşmasını şöyle sürdürdü:

“4688 sayılı kanunun aksayan yönlerini, çelişkilerini tartışmak için bir zemin oluşturulması konusunda bir fikir birliğine vardık. Bu fikir birliği çerçevesinde 4688 sayılı kanunda düzenlenmesi gereken konuları görüştük. Bu konularla ilgili teknik bir komisyonun çalışmasına karar verildi. Bu komisyon çalışmasına cumartesi günü başlayacak.

Türkiye Kamu-Sen olarak iki konunun altının çizilmesi gerektiğini sayın bakan ilettik. Bunlardan bir tanesi kamu çalışanlarının sayın başbakan ın da ifade ettiği üzere grevli toplu sözleşmeli ve siyasete katılma haklarını içeren sendikal hakların verilmesi konusunda bir gayretin bir samimiyetin beklentisi içinde olduğumuzu söyledik. İkinci konu da grevli toplu sözleşmeli hakkın verilmesi konusunda önünü açacak olan 4688 sayılı kanunda yapılacak değişikliklerle ilgili taleplerimizin kendilerin bildirdik. Bu başlıklar içerisinde özellikle uzlaştırma kurulu kararlarına işlerlik kazandırılması, yetki süresinin ve toplu pazarlık süresinin belirlenmesi gibi konuların özellikle masaya yatırılması konusunu belirttik.

Kurulacak teknik heyetlerin çalışmalarına müteakiben de sayın Bakan’ın başkanlığında yeni bir toplantının yapılmasına karar verdi. İnşallah kamu çalışanları da bekledikleri sendikal haklara kavuşacaklardır”

Toplantıya Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri ve Türk eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Türkiye Kamu-Sen Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Türkiye Kamu-Sen Genel Mevzuat Sekreteri ve Türk Haber-Sen Genel Başkanı İsmail Karadavut da katıldı.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 1
       
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |