Geri

DEVLET MALZEME OFİSİ’NDE PROMOSYON MİKTARI BELİRLENDİ

15 Ocak 2008, Salı | 15:38

Sendikamızın, Çalışanların aylık ve diğer ücretleri üzerinden, kurumların bankalarla yapmış oldukları anlaşmalardan doğan promosyonların, “çalışanların hakkı olduğunu ve çalışanlara ödenmesi gerektiğini” yıllar önce iddia edip, gerek hukuki gerekse idari alanda göstermiş olduğu mücadeleler neticesinde; haklılığımız kabul görmüş ve 20.07.2007 tarihli Başbakanlık Genelgesiyle de, genelge tarihinden sonra yapılacak banka anlaşmalarında, Kurum tarafından oluşturulacak ve sendika temsilcilerinin de yer aldığı komisyon marifetiyle söz konusu anlaşmaların yapılması sağlanmıştır.

Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü’ne atanan Sn. Abdullah Kaya, 26.12.2007 tarihinde Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, Genel Sekreterimiz Sabahattin Kavlak ve İşyeri Temsilcimiz Mehmet Özmen tarafından ziyaret edilerek, kurum çalışanlarının sorunları iletilmişti.

Yapılan görüşmede, dağıtılacak olan promosyondan kurum payının alınmamasını, tamamının personele dağıtılmasını talep etmiştik. Daha sonra Sn. Genel Müdür, Muhasebe Dairesi Başkanı ve İşyeri Temsilcimiz Mehmet Özmen'den oluşan komisyon 10.01.2008 tarihinde en yüksek teklifi veren Vakıflar Bankası ile sözleşme yapılmasına karar vermiştir.

Üç yıllığına yapılan anlaşma gereğince kişi başına 1505 YTL düşmektedir. Bu miktar, Başbakanlığın 2007/21 nolu genelgesi gereğince 3 yıl süresince altı eşit taksitle ödenecek olup, ilk taksiti Şubat 2008’de ödenecektir. Promosyon ödemelerinin çalışanlara hayırlı olmasını diler, emeği geçenlere çalışanlar adına teşekkür ederiz.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1