Geri

İSTANBUL 7 NOLU ŞUBEMİZLE İSTİŞARE TOPLANTISI DÜZENLEDİK

24 Aralık 2019, Salı | 09:26

Genel Başkan Yardımcılarımız Nebi Yay ve Gürkan Orhan İstanbul 7 Nolu Adliye Şubemizce 22 Aralık 2019 tarihinde düzenlenen etkinlikte Şube Yönetim, Denetim, Disiplin Kurulu Üyeleri ve Temsilcilerimiz ile bir araya geldi.

Etkinliğe  İstanbul 1 Nolu Şube Başkanımız Remzi Kaya, 2 Nolu Şube Başkanımız Mehmet Akif Ersoy, 3 Nolu Şube Başkanımız Hüseyin Ofluoğlu, 4 Nolu Şube Başkanımız Ali Söğüt, 5 Nolu Şube Başkanımız Lütfü Açmaz da katıldılar.

Toplantıda Genel Başkan Yardımcılarımız Toplu sözleşme süreci ve Sendikamızın hedefleri hakkında bilgi vererek, “Toplu Sözleşme sürecinde Türkiye Kamu-Sen olarak bizi masada istemediler, çünkü memurların haklarını masada nasıl bıraktıklarının bilinmesini istemediler. Hizmet kollarının talepleri toplu sözleşmeden önce Bakanlığa teslim edildi. Buna istinaden biz masada hizmet kollarının taleplerinin tek tek okunmasını istemedik. Hepimizin ortak sorunu olan temel konuların tartışılmasını ve sonuca bağlanmasını istedik ancak masada zaman kaybettirilerek süreci Hakem Kuruluna devrettiler. Hükümetin ilk zam teklifinden sonra Türkiye Kamu-Sen olarak 81 ilde eylem yaptık ve yetersizde olsa hükümetin zam teklifini yükselttik. Onlar ise 2 saat iş bırakma eylemi ile dünyayı kendilerine güldürdüler. Sonuç olarak hakem heyeti, hükümetin teklifini tasdik etti. Bizler Hakem heyetinin kararına şerh düştük, onlar ise olduğu gibi imza atarak tarihi bir hezimeti kabul ettiler.

Biz sadece 2019 yılı içinde memurlarımızın ekonomik, özlük ve sosyal haklarının iyileştirilmesi ile ilgili TBMM’ye 13 adet kanun teklifi sunduk. Türkiye Kamu-Sen ve Türk Büro-Sen olarak memurlarımızın haklarını koruyup, geliştirmek için mücadelemizi sürdüreceğiz. 2021 yılında toplu sözleşme masasına yetkili sendika olarak oturup, hak mücadelesinin nasıl verildiğini herkese göstereceğiz” dediler.

Etkinliğin son bölümünde İstanbul 7 Nolu Şube Temsilcilerimize teşekkür plaketi verildi.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 15