Geri

NÜFUS ÇALIŞANLARI MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’NIN YAPTIĞI SINAVLARIN KARŞILIĞINI İSTİYOR

09 Aralık 2019, Pazartesi | 11:13

TÜRK BÜRO-SEN’İN NÜFUS ÇALIŞANLARINA HAFTASONLARI YAPTIRILAN FAZLA MESAİLERLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

 

Büyük bir özveri ile çalışan Nüfus çalışanlarına hafta sonu yapılacak olan açık lise sınavları sebebiyle Nüfus Müdürlüklerinin açık olması ile ilgili akşam geç saatlerde Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden bir yazı ile duyurulmuştur.

Yazı; Adres kaydı, ehliyet, kimlik, ÖSYM, pasaport, nüfus hizmetlerinin yanında Milli Eğitim Bakanlığı’nın yapacağı her türlü sınav içinde Nüfus Müdürlüklerinin açık kalacağını gösteriyor.

Hafta içi zaten oldukça yoğun olarak çalışan memur, milyonlarca evrak ve milyonlarca insanla karşılaşan memur hiç düşünülmez mi? İşlerini büyük özveriyle yapmaları sebebiyle problemlerin en az yaşandığı, Nüfus Müdürlükleri çalışanları onurlandırılamaz mı? Mesaisiz bir ay, aileleri ile birlikte olamazlar mı? Maalesef şirket idare eder gibi, devlet idare edilmeye çalışılırsa, tek taraflı işlem yapılıyor demektir.

Nüfus Müdürlüklerinde çalışan memurlar sürekli olan fazla mesailerden bıktı. Haklı olarak, normal çalışma hayatına geçmek istiyor.

Her şeye rağmen Milli Eğitim Bakanlığı sınavları için mesai yapılmak isteniyorsa, bu tip sınavlarda okul yöneticileri, bina görevlileri, öğretmenler, hizmetliler gibi yaptıkları işin karşılığı olarak ücret alırken, neden nüfus çalışanları kimsenin aklına gelmez?

 

Türk Büro-Sen olarak, böyle bir ayrımcılığı asla kabul etmiyoruz. Nüfus çalışanlarının haklı mücadelelerinde yanlarında olacağımızı kamuoyuna saygı ile duyururuz.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1