Geri

TİCARET BAKAN YARDIMCISI RIZA TUNA TURAGAY’I ZİYARET ETTİK

05 Aralık 2019, Perşembe | 09:10

Genel Başkanımız Osman Eksert, Genel Başkan Yardımcımız Nebi Yay, Ankara Ticaret Şube Başkanımız Aykut Geçer ve Şube Başkan Yardımcımız Süleyman Arslan ile Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay’ı ziyaret etti.

Çalışanların sorunları ve çözüm yollarının görüşüldüğü ziyarette Genel Başkanımız Osman Eksert, “Zorunlu rotasyonlarda eş durumları gözetilmesi çalışanların aile birliği ve psikolojileri açısından oldukça önemlidir. Yine eş durumu atamalarına da hassasiyetle yaklaşılmalı ve çalışanların talepleri değerlendirilmelidir. Gümrük Kapılarında çalışanlar çok zor şartlarda çalışıyorlar. Can güvenlikleri konusunda tedbir alınmalıdır. Ayrıca 24/24 nöbet sistemi ile çalıştırılmaları sebebiyle çalışanların hem psikolojisi bozuluyor, hem de verimlilik düşüyor. Personel eksikliği giderilerek, 24/24 nöbet sistemi yeniden düzenlenmelidir. Personelin moral motivasyonunun artırılması için Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavları belirli periyotlarla sürekli hale getirilmelidir. Yine yazılı sınavı kazanarak, mülakata girecek olan çalışanlar arasında adaletsizlik yapılmamalı, Sendikal ayrımcılığa son verilmelidir. Mülakatlarda hak, hukuk ve liyakat gözetilmelidir” dedi.

Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay ise ziyaretimizden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “çalışanlarımızın sorunlarını çözmek için Sendikanızla iş birliği yapmaktan memnuniyet duyarız. Biz çalışanlarımızı mağdur etmeyeceğiz ve sorunları çözmek için elimizden gelen ne varsa yapacağız” dedi.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 2