Geri

KONYA’DA TEMSİLCİLERİMİZ İLE BULUŞTUK

02 Aralık 2019, Pazartesi | 12:12

Genel Başkanımız Osman Eksert, Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Ali Oymak, Nebi Yay, Vedat Ulu ve Gürkan Orhan ile 30.11.2019 tarihinde Konya Şubelerimizce düzenlenen etkinlikte Temsilcilerimiz ile bir araya geldi.

Genel Başkanımız Osman Eksert konuşmasında, “Bugün 56 kuruluşta örgütlenmiş bulunuyoruz. 42 bin 285 üyemizle, 2019 yılında 3 bin 848 üye artışı sağladık ve bir yıl içinde %10’luk büyümeye imza attık. 2019 yılı itibarı ile hizmet kolumuzda sendikalara üye olabilecek 290 bin 798 kamu görevlisinin %14,5’i bize üyedir.

İnanın bu rakamlara ulaşmak ne bundan önceki dönemlerde ne de mevcut şartlarda o kadar kolay olmadı. Biz hiçbir zaman dikensiz gül bahçesinde yürümedik, hiçbir zaman da hazıra, rahata, kolaya talip olmadık. Bu anlamda memur sendikacılığının hizmet kolumuzdaki çınarı, öncüsü ve hamisi olarak geleceğe emin adımlarla yürümenin de mutluluğunu ve gururunu yaşamaktayız. Bu başarı öncelikle siz Temsilcilerimizin sayesinde olmuştur. Hepinizden Allah razı olsun, sağ olun var olun.”

EKSERT, YETKİLİ OLDUĞUMUZ 7 YILDA MİLLİ GELİRDEN ALINAN PAYI 20.68 PUAN YÜKSELTTİK

“Hakem Kurulu, Hükümetin 2020 için %4+4; 2021 yılı için %3+3 teklifini aynen onaylayarak, daha da tartışmalı hale geldi. Bu karar, 6 ay için en düşük memur maaşına 120 TL, ortalama memur maaşına 160 TL’lik bir artış anlamına geliyor. Hizmet kolumuzda bir tek kazanıma dahi imza atılmadığı gibi, bu sendika Kamu Görevlileri Hakem Kurulu kararına şerh dahi yazıp itiraz edemedi.

Türkiye Kamu-Sen olarak yetkili olduğumuz 2002-2009 arasındaki 7 yılda biz, memur maaşlarının reel olarak %64,5 artmasını sağlamışız. Onların yetkili olduğu 10 yıllık dönemde toplam net artış yalnızca %17,8 olmuş. Biz her yıl memur maaşlarının enflasyonun üzerine %9,2 fazladan artmasını sağlamışız, onlar ise ancak 1,8 artış sağlayabilmişler.

Türkiye Kamu-Sen yetkili olduğu 7 yılda Milli gelirden alınan payı 20.68 puan yükseltti. Malum Sen ise son 10 yılda milli gelirden alınan payı 28.93 puan düşürdü. Bakın, bugün aylık 2 bin 700 liraya kadar ödenmekte olan ek ödemeyi biz kazandık. Toplu sözleşme ikramiyesini biz kazandık. Aile yardımının, çocuk parasının artmasını biz sağladık. Sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi bizim eserimiz. Disiplin cezalarının affı, memurlara ilave bir derece verilmesi, özelleştirme mağdurlarının kamuya alınması, KEY hesaplarının tasfiyesi, 4/B’lilerin, koruma ve güvenlik personelinin sendikalara üye olabilmelerinin sağlanması, mübaşirlerin genel idare hizmetleri sınıfına geçirilmesi, zabıt katiplerinin 3. Dereceye inmesi gibi yüzlerce kazanımımız var.”

Genel Başkanımız Osman Eksert konuşmasının son bölümünde, “Adalet ve hakkaniyetten yoksun merciler, liyakati ayaklar altına alan emek hırsızları için, bir kez daha şunun altını çizmek isteriz; Türk Büro-Sen’e, Türk Büro-Sen üyelerine, kamu görevlilerine ve mazlumlara yapılan her haksızlık karşılığını bulur. Akbabalar ve çakal sürüleri bilsin ki, dışarıdan kuşatılsak da içimizden vurulsak da Türk milleti dünya durdukça var olacak, Türk Büro-Sen bayrağı hep dalgalanacak” dedi.

Toplantıya Konya 1 ve 2  Nolu Şube Başkan ve Yöneticilerimiz ile İlçe/İşyeri Temsilcilerimiz katıldı.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 20