Geri

MSB PERSONEL GENEL MÜDÜRÜ BİLAL DURDALI’YI ZİYARET ETTİK

14 Kasım 2019, Perşembe | 11:19

Genel Başkanımız Osman Eksert, Ankara 13 Nolu Şube Başkanımız Sadık Mefa, Şube Başkan Yardımcılarımız Recep Erdem ve İbrahim Kılıç ile 14.11.19 tarihinde Milli Savunma Bakanlığı Personel Genel Müdürü Bilal Durdalı’yı ziyaret etti.

Çalışanların sorunları ve çözüm yollarının görüşüldüğü ziyarette Genel Başkanımız Osman Eksert, “ Türk Silahlı Kuvvetlerinde çalışan devlet memurlarının çalışma, izin, atama yargılanma vb. haklarını düzenleyen 232 ve 233. Maddesi değiştirilmeli, 211 Sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmet Kanununun 115 ve 116. maddelerinin yeniden düzenlenmeli,  görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları açılarak görev yapan sivil devlet memurlarının atanabileceği unvanlı yeni kadroların ihdas edilmesi, Askeri işyerlerinde çalışan devlet memurlarının görev tanımının net olarak yapılması ve görevleri dışında çalıştırılmaması, Askeri işyerlerinde nöbet adı altında fazla mesai yaptırılmaktadır. Fazla çalışmanın karşılığının ücret olarak ödenmesi ya da fazladan çalışılan her 8 saat için bir gün izin verilmesi gerekmektedir” dedi.

Ayrıca Genel Başkanımız Osman Eksert, mülakatları iptal edilen Milli Savunma Uzmanlarının durumu ile 2828 sayılı kanun kapsamında Yetiştirme Yurtlarından atananların öğrenim durumlarına uygun kadrolara atanmaları, fiili hizmet zammından devlet memurlarının da faydalandırılması, kurum dışı atanma taleplerinde uygulama birliği sağlanması, servis sorunun çözülmesi ve sendikal faaliyetlerde gerekli kolaylığın sağlanması konuları da görüşüldü.

Milli Savunma Bakanlığı Personel Genel Müdürü Bilal Durdalı ise, “Mülakatlar için itirazımızı yaptık bizde hukuki süreci bekliyoruz. Diğer taleplerinizle ilgili de yapabileceğimiz ne varsa elimizden geleni yapacağız” dedi.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1