Geri

KONYA 1 NOLU ŞUBE ÜYELERİMİZ İLE BİR ARAYA GELDİK

09 Eylül 2019, Pazartesi | 09:14

Genel Başkanımız Osman Eksert, Genel Başkan Yardımcılarımız Nebi Yay ve Vedat Ulu ile birlikte Konya 1 Nolu Şubemizce 07.09.2019 tarihinde düzenlenen etkinlikte üyelerimiz ile bir araya geldi.

 

Hizmet Kolumuza bağlı kurumlarda çalışan üyelerimizin sorunlarının ve çözüm yollarının görüşüldüğü ziyarette Genel Başkanımız Osman Eksert, “Bildiğiniz üzere 2020 ve 2021 yıllarını kapsayan toplu sözleşme dönemini geride bıraktık. Etkisiz yandaş konfederasyon her zaman olduğu gibi memuru masada yarım bıraktı, görüşmeler uyuşmazlık ile tamamlanarak, Hakem Kuruluna devredildi. Hakem Kurulunun verdiği yanlı karar ile de milyonlarca memur ve memur emeklisinin boynu bükük kaldı.”

EKSERT, YANDAŞ BÜRO MEMUR SEN RESMİ GAZETEDE YAYINLANAN HAKEM KURULU KARARINA ŞERH DÜŞMEDİ

Eksert, “Bizler 2010 yılı anayasa referandumunda Hakem Kurulunun yanlı olacağını söylediğimizde, yandaş konfederasyon yetkilileri bu anayasa referandumunu destekleyerek, nikahımızda bile böyle evet demedik diye, ortaya çıkmıştılar. Bugün gelinen noktada görüyoruz ki, dün hakem kurulunu destekleyenler, bugünde hakem kurulu aracılığı ile memurlarımızı açlık ve sefalete mahkum etmişlerdir.

 

Hele hele büro hizmet kolunda hiçbir kazanım elde edilemediği gibi, yandaş büro memur sen resmi gazetede yayınlanan Hakem Kurulu kararına ne şerh düşmüş, ne de uyuşmazlık konularını bildirmişlerdir. Büro hizmet kolunda çalışan yüz binlerce memur ne den şerh düşülmediği ile ilgili bir açıklama beklemektedirler.

 

SGK çalışanlarına uzman olma hakkı verilmesi, Nüfus çalışanlarının fazla mesailerinin eskisi gibi ödenmesi, Adalet çalışanlarının nöbet ücretlerinin yeniden ödenmesi, sözleşmeli çalışanların kadroya alınması, YHS çalışanlarının GİH’e geçirilmesi, Vardiyalı hizmetin verildiği 112 Acil Çağrı Merkezlerinde özellikle resmi tatil ve bayram günlerinde çalışılan günlerin karşılığında fazla mesai ücretinin ödenmesi, 112 Acil Çağrı Merkezi çalışanları radyasyonlu ortamda çalışmaları nedeniyle, çeşitli meslek hastalıklarıyla karşı karşıya kalmaktadırlar. Bu sebeple 112 çalışanlarına da yıpranma hakkı verilmesi, 112 Acil Çağrı Merkezlerinde çalışan personele yemek hizmetinin verilmesi, verilemeyen yerlerde bedelinin çalışanlara ödenmesi başta olmak üzere, biz bu taleplerimizin hepsini Toplu Sözleşme masasına taşıdık. Yandaş Konfederasyon sebebiyle bu taleplerimizin hiç birinde önemli bir gelişme olmadı ancak, biz hizmet kolumuzdaki tüm memurlarımızın sorunları çözüme kavuşana kadar mücadelemize devam edeceğiz.” Dedi.

 

Toplantıya Konya 1 Nolu Şube Yönetimimiz ve Şube üyelerimiz katıldı.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 3