Geri

SÖZDE YETKİLİ SENDİKA BÜRO HİZMET KOLUNDA HAKEM KARARINA ŞERH BİLE DÜŞMEDİ!!!

02 Eylül 2019, Pazartesi | 13:56

Bilindiği üzere 2020 ve 2021 yılları için geçerli olacak Toplu Sözleşme görüşmelerinde uzlaşma sağlanamamış olup, Hakem Kurulu’na devredilmişti.

Sözde yetkili ama etkisiz Konfederasyon başarısızlıkla sonuçlanan Toplu Sözleşme Görüşmelerinin suçunu üzerlerinden atmak için, 1 saatlik iş bırakma eylemlerine varan kendileri açısından küçük düşürücü, memurlarımız açısından da oldukça dramatik oyunlar oynamaya başlamıştı.

Hakem Kurulu yapmış olduğu toplantılar sonrasında ise Hükümetin önerdiği 2020 yılı için %4+4, 2021 yılı içinse %3+3 zam artışını olduğu gibi kabul etmiş, memurlarımıza hizmet kollarında ise herhangi bir yeni hak tanımamıştı.

Hakem Kurulu’nun kararı Resmi Gazete’de yayınlanmadan önce toplantılara katılan 3 Memur Konfederasyonu, Hakem Kurulu kararlarına şerh düşmüş olup, hizmet kollarında yetkili konfederasyon, Yandaş Memur-Sen olduğu için, hizmet kollarındaki taleplerden Hakem Kurulu ile yaşanan uyuşmazlıklara da yandaş konfederasyonun bağlı sendikaları şerh düşmüştür.

Ancak, yandaşlıkta sınır tanımayan bu memur konfederasyonuna bağlı olan yandaş Büro Memur-Sen, Hakem Kurulu’nun kararına şerh dahi düşmemiştir.

01.09.2019 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan Kamu Görevlileri Hakem Kurulunun 28/8/2019 Tarihli ve 2019/1 Sayılı Kararında bütün Sendikalar Hakem Kurulu kararına şerh düşerken, yandaş Büro Memur-Sen neden şerh düşmemiştir?

Büro, Bankacılık ve Sigortacılık hizmet kolunda bizim ve memurlarımızın bilmediği gizli kazanımlar mı elde edilmiştir, yoksa yapılan pazarlıklar sonucu koltuk korkusu ile mi şerh düşülememiştir?

Büro, Bankacılık ve Sigortacılık hizmet kolunda bulunan 100 bini aşkın memur bu sorunun cevabını beklemektedir.

Türk Büro-Sen olarak, hizmet kolumuzdaki tüm memurlarımız için sürdürdüğümüz mücadelemize devam edeceğimizi bildirir ve yetkili ama etkisiz yandaş sendikayı da mücadelemizden ders almaya, neden şerh düşülmediğini kamuoyuna açıklamaya davet ediyoruz.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1