Geri

GENEL BAŞKANIMIZ HATAY’DA ÜYELERİMİZLE BULUŞTU

24 Haziran 2019, Pazartesi | 10:40

Genel Başkanımız Osman Eksert, Genel Başkan Yardımcımız Kadir Polat ile 22.06.2019 tarihinde Hatay Şubemizce düzenlenen etkinlikte üyelerimiz ile bir araya geldi.

 

Genel Başkanımız Osman Eksert, “Mücadelesinin temeline insanı koyan, kuruluş ilkelerinin temeline “İnsan mukaddes, emek kutsal” anlayışını alan, “Bizim ilkemiz, Önce Ülkemiz” felsefesini kendine düstur edinen, alın teri ve emeğin kıymetini herşeyin üstünde tutan, hiçbir baskıya boyun eğmeden dik duran, her daim memurun lehine kazanımların altına imza atan, yürekli ve cesur Türk Memurunun tek birleşme adresi olan Sendikamızın 27. Yaşı kutlu olsun.

27 yıllık mücadelemizde hak, hukuk ve adalet diyerek, kamu çalışanlarının haklarının korunup geliştirilmesi için mücadele ettik. Kamuda her zaman liyakat, ehliyet ve birikim kriterlerinin hayata geçirilmesini talep ettik. Hak mücadelemizi sadece mensuplarımız için değil, tüm kamu çalışanları için verdik.

En önemlisi de, Sendikamız gücünü bugüne kadar hep üyelerinden almış, bundan sonrada üyelerinden almaya devam edecektir. Bu sebepledir ki, Sendikamız binlerce kazanımın altına imza atabilmiştir. Çok şükür ki, Türk Büro-Sen’in bu şanlı mücadelesi Türk Memur Sendikal hareketine altın harflerle yazılmıştır.

Bildiğiniz üzere yetki dönemini geride bıraktık. Üye sayımızı 42 binin üzerine taşıyarak, büyük bir başarıya imza attık. Binlerce insan bize inandı ve güvendi, hepsinden Allah razı olsun. Biz de hiçbir memurumuzun umudunu boşa çıkarmayacağız.

EKSERT, SÖZLEŞMELİ ÇALIŞANLARA KADRO, 3600 EK GÖSTERGENİN HERKESE VERİLMESİ, ENFLASYONA EZİLMEYEN ZAMLAR GÜNDEMİMİZDE

Önümüzde bir toplu sözleşme süreci var. Biz bütün memurlarımızın sorunlarını biliyor ve hepsinin çözümü için mücadele ediyoruz. Başta sözleşmeli çalışanlara kadro, insan onuruna yakışır ücretler olmak üzere, 3600 ek göstergenin tüm memurlara verilmesi, özel hizmet tazminatlarının yansıtma oranlarının artırılması, Yardımcı Hizmetler Sınıfı çalışanların GİH sınıfına geçirilmesi, SGK çalışanlarına Uzmanlık hakkı verilmesi, Adalet çalışanlarının kazanılmış haklarının korunması ve geçtiğimiz günlerde açıklanan yargı reformu paketinde düzenleme yapılması, Maliye çalışanlarının kurumiçi Uzmanlık sınavlarının derhal açılması gibi konular öncelikli gündem maddelerimiz olacak.

Sivil memurların bir çok sorunu var, yine yıllardır Görevde Yükselme Sınavı açmayan kurumlarımız, yemek hizmeti ve servis hizmeti vermeyen kurumlarımız var. Bunların hepsi ve daha bir çok konu Toplu Sözleşme taleplerimizde yer alacak ve masaya taşınacak.

Yıllardır insan onuruna yakışır ücret istiyoruz. Enflasyon altında ezilen maaşlara, yapılan zamların vergi dilimleriyle elimizden alınmasına son vereceğiz. Atamalarda ve sözlü sınavlarda yapılan haksızlıklara dur diyeceğiz. Çünkü sendika bunun için vardır. Sarı sendikanın yaptığı gibi yandaşı olana başka birinin hakkını asla vermeyeceğiz.

Son bir yıl içinde memurlarımız için bir çok girişimimiz oldu. Çok şükür ki bir çoğunu kazanıma dönüştürdük. Maliye çalışanları için kurumiçi uzmanlık sınavı açılması, zabıt katiplerinin yeşil pasaport alabilmeleri, mübaşirlerin GİH sınıfına geçirilmesi bunlardan bazıları.

Yine 3600 ek göstergenin tüm çalışanlara verilmesi ve kademeli olarak yükseltilmesiyle ilgili kanun teklifimiz de TBMM’de komisyona sevk edildi. Yakın zamanda umuyoruz ki bu müjdeyi de sizlerle paylaşacağız. Kısacası Türk Büro-Sen olarak 42 bini aşkın üyemizle kocaman bir aileyiz ve mücadelemiz hep birlikte devam edecek.” Dedi.

 

Toplantıya çok sayıda üyemiz katıldı.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 12