Geri

ÇANKIRI ŞUBEMİZ, UZLAŞTIRMA EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

24 Haziran 2019, Pazartesi | 06:40

 

Uzlaştırma eğitimi 22.06.2019 da başlayıp, 2 grup olarak 03.07.2019 dahil aralıksız devam edecek eğitimin açış konuşmasını Türk Büro-Sen Çankırı Şube Başkanı yaptı.

“Türk Büro-Sen Çankırı Şubesi olarak, Genel Merkezimiz ile Medipol Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen Uzlaşmacı eğitimine hepiniz hoş geldiniz.

Salonun tahsis edilmesinde yardımlarını esirgemeyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Muammer Öztürk ve Rehberlik Araştırma Müdürümüz Sayın Çelebi Çağlayan beylere çok teşekkür ediyorum.

Bugün yaptığımız bu eğitim toplantısına katılarak toplumda yaşanan sıkıntıları mümkün olduğunca düzeltme konusunda çaba göstermeye karar verdiniz. Bu kararınız nedeniyle sizleri tebrik ediyorum.

Uzlaştırma, belirli suçlarda tarafları iradi olarak bir araya getirerek suçtan kaynaklanan zararların karşılıklı müzakere edildiği yasal bir süreç.

Süreci yönetmek ve uzlaştırma müzakeresi sonunda işlemleri tamamlamak dışında yaşadığınız bu sürecin nasıl sonuçlanacağı konusunda karar verebilecek bir kişi değilsiniz. Yani  bir hâkim veya savcı gibi yetkileriniz de olamayacak.

Taraflarla yapılacak ortak ve ayrı toplantıların iyi bir şekilde ilerlemesine yardımcı olacaksınız inşallah.

Tarafları bu görüşmede süreci kolaylaştırarak, meseleleri çözmek ve tarafların kendi anlaşmalarını oluşturmalarına yardım etmek için gayret sarf edeceksiniz.

Sorunu çözmek iki taraf için de elbette en iyisi olacaktır.

Uzlaştırdığınızda inşallah sizlerde mutlu olacaksınız.

Bunlar normal. Ancak her dosya uzlaşma ile neticelenmeyebilir.

Umarız ki her dosyayı olumlu neticelendiresiniz.

Çankırı dışından Karabük ve Kastamonu’dan gelen kursiyerlere  hoşgeldiniz diyor, saygılar sunuyorum.”

 
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 4