Geri

ADALET BAKAN YARDIMCISI ÖNER’E YARGI REFORMU PAKETİYLE İLGİLİ TALEPLERİMİZİ İLETTİK

13 Haziran 2019, Perşembe | 14:21

Genel Başkanımız Osman Eksert ve Genel Başkan Yardımcımız Gürkan Orhan 13.06.2019 tarihinde Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner’i ziyaret ederek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Yargı Reformu Paketiyle ilgili taleplerimizi iletti.

 

Genel Başkanımız Osman Eksert, “Sistemde bir reform yapılacaksa, bu sistemin en önemli parçası, bizzat uygulayıcıları ve muhatapları olan çalışanların beklentileri de dikkate alınmak zorundadır. Adalet çalışanlarımız, ağır iş yükü altında adeta kaderine terk edilmiştir. Fazla mesai ödemeleri, ek gösterge, fiili hizmet zammı gibi birçok beklenti karşılanmamıştır. Zabıt katiplerinin tek kariyer umudu olan görevde yükselme sınavının kaldırılması ve yazı işleri müdürlerinin dışarıdan yapılacak atama yoluyla alınacak olması, sorunların daha da derinleşmesine neden olacaktır. Biz bu paketle ilgili olarak yeniden bir düzenleme yapılmasını çalışanların ekonomik, sosyal ve özlük haklarında iyileştirme yapılmasını, görevde yükselme sınavlarının paket içerisinde yer almasını çalışanlar adına talep ediyoruz” dedi.

 

Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner ise, “Yargı Reformu Paketi henüz taslak halinde, talepleriniz ile ilgili elimizden geleni yapacağız. Ayrıca Yazı İşleri Müdürlüğü sınavına yeterli hukuk eğitimi almış (iktisat, işletme, kamu yönetimi vs.) tüm zabıt katipleri katılabilecektir. Çalışanlarımızın mağdur olmaması için elimizden geleni yapacağız” dedi.

 

Genel Başkanımız Osman Eksert, Bakan Yardımcısı Cengiz Öner’e taleplerimizle ilgili hazırlanmış ayrıntılı bir raporu sundu.

 

Türk Büro-Sen olarak, konunun takipçisi olacağımızı Adalet çalışanlarına duyururuz.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1