Geri

GERİYE KALAN MISIRLAR BOŞA GİTMESİN

29 Mart 2007, Perşembe | 09:23

Bursa ilinde kamu çalışanlarının, tepkisine tahammül gösteremeyen, Sayın Başbakanın Kemal Ağabeyi; ”Biz yürüyoruz, kervan yürüyor”, şeklinde bir cümle kullandı. Toplumda bunun ne manaya geldiğini herkes bilir. Bu cümleyi bu üslup noktasında biz kullanmayacağız. Bizler ülke sevdalısı kamu çalışanlarıyız, Devlet terbiyesi görmüş insanlarız. Bakandan da devlet umuru göstermesini isterdik. Ancak kervanın nasıl yürüdüğünü, kimlerin ne noktaya geldiğini Türk Milleti yakın dönemde görecek.

Bizler kamu çalışanları olarak; üreteceğiz, yol göstereceğiz ama hak ettiğimizi mutlaka alacağız. Kamu çalışanları yapılan, iyiliği ve kötülüğü unutmaz. Yanlış yapanlardan bunun hesabını er veya geç sorar. Hesap sorma vakti yakındır.

Türkiye’de yaşayıp da Maliye Bakanı Kemal UNAKITAN ’ı bilmeyen tanımayan olmasa gerek. Milletvekili olmadan önce, yöneticisi olduğu, Al Baraka şirketinde naylon fatura yolsuzluğu yaparak devleti 27,5 milyon dolar zarara uğrattığı gerekçesiyle, 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyordu. Milletvekili arkasından bakan oldu, Vergi barışı Yasası çıkarttırdı, kendini böylelikle affettirdi. Kemal ağabeyi, mısırlarla ün yaptı. Birçok yolsuzluk önergeleriyle gündemi sürekli meşgul etti. Başta AKP Balıkesir Milletvekili Sayın Çömez olmak üzere, toplumun büyük kesiminin tepkisini aldı. Böylesi bir insan kalkmış, kamu çalışanlarına hala hakaret etmeye devam edebiliyor. İş bitirici Bakanın anlaşılan o ki, paraya ihtiyacı var, bugün bizde Bakana destek vermek için buradayız, arta kalan mısırlar heba olmasın istedik. Mısırlar patlatılacak, paraya dönüştürülerek, bakana havale edilecek.

Güner AKAY
TBS. Sivas Şube Başkanı
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1