Geri

İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI MUHTEREM İNCE’Yİ ZİYARET ETTİK

28 Mayıs 2019, Salı | 12:44

Genel Başkan Yardımcılarımız Nebi Yay ve Kadir Polat 27.05.2019 tarihinde İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı Muhterem İnce’yi ziyaret etti.

Genel Başkan Yardımcılarımız İçişleri Bakanlığı ve bağlı kurumlarda çalışanların sorunlarını ilettikleri ziyarette, “Nüfuslarda personel yetersizliği ve iş yükü yoğunluğu sebebiyle vatandaşlar ile nüfus personelleri yüz yüze gelmektedir. Aynı zamanda güvenlik sorunu da yaşanmaktadır. Bu durumun engellenmesi için personel eksikliği giderilerek, günlük 35 işlem üzerinden hesaplanarak randevu verilmeli ve çalışanların can güvenliği sağlanmalıdır.  Bakanlık merkez, bağlı kurumlar ve taşra teşkilatında fiziki ve teknik altyapıdan kaynaklanan sorunlar giderilmeli,  kreş, otopark ve yemekhane ile ilgili sorunlar ivedilikle çözüme kavuşturulmalıdır.

İl özel idarelerde görev yapmakta iken büyükşehirlerde YİKOB emrine atanan personelin önceki özlük haklarında yer alan ikramiyelerinin ödenmesi, Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavlarının düzenli hale getirilerek, sınavların uzman kurumlarca yapılması, Hizmet içi eğitimler ile çalışanların bilgilendirilmesi ve kurumda çalışan üyelerimiz ile irtibatın daha aktif sağlanabilmesi için Sendika Temsilcilik Odası tahsis edilmesi gerekmektedir.

Ayrıca Emniyette çalışan sivil memurların sorunları ivedilikle gündeme alınarak, çözüme kavuşturulmalı, sivil personele verilen silah taşıma ruhsatının emeklilikde de devam ettirilmesi ve Emniyet, Jandarmave Sahil Güvenlik'te Görevde Yükselme Sınavları açılarak çalışanların moral motivasyonu artırılmalıdır.” dediler.

Bakan Yardımcısı Muhterem İnce ise, Sendikamızın ziyaretinden ötürü duydukları memnuniyeti ifade ederek, “çalışanlarımızın mağdur olmaması için Sendikanız ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyarız. Çalışanlarımız bizim için önemlidir. Gerek teknik gerekse fiziki yetersizliklerden kaynaklanan sorunlar ve diğer taleplerinizin çözümü için gerekli çalışmaları yapacağız. Aynı zamanda Emniyette çalışan sivil memurlarımızın sorunlarının çözümü için elimizden geleni yapacağız. Emniyette, Görevde Yükselme Sınavı açmayı istiyoruz, bununla ilgili hazırlıklarımız devam ediyor” dedi.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1