Geri

ADANA ADLİYE ŞUBEMİZİN OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

11 Mart 2019, Pazartesi | 11:04
Genel Başkanımız Osman Eksert, Genel Başkan Yardımcılarımız Hüseyin Aslan ve Gürkan Orhan ile Adana Adliye Şubemizin 09.03.2019 tarihinde gerçekleştirilen Olağan Genel Kuruluna katıldılar.
  
Genel Başkanımız Osman Eksert konuşmasında, “Türkiye Kamu-Sen kurulduğunda kamu çalışanlarına Sendikal hak verilecek diyerek mücadelesine başlamıştır. Bizim sendikal mücadelemiz iki ana temele kurulmuştur. İlki kamu çalışanlarının sosyal, ekonomik ve özlük haklarıdır. İkincisi devleti ebet müddet bilen bir anlayışa sahiptir. Yani, Vatan topraklarını savunmak ve milli gelirden eşit pay alarak, refah seviyesini artırmak anlayışına sahiptir. Üzerinde yaşayacağınız bir vatan yoksa orada ne sendikal haktan, ne insan haklarından bahsedemeyiz.

Baskılara rağmen, inandığımız doğrulardan vazgeçmedik. 400 bin üyemizle dimdik ayaktayız. Biz devletin liyakatli ve ehliyetli eller tarafından yönetilmesi gerektiğine inanıyor ve her zaman bu fikrimizi savunuyoruz.”

EK GÖSTERGE KANUN TEKLİFİMİZ TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUNDA

Eksert, “Sadece 4 gruba ek gösterge verilmesi çalışma barışını zedeler.  Biz Türkiye Kamu-Sen olarak sorumlu sendikacılık anlayışımız gereği, elimizi taşın altına koyduk ve ek göstergelerle ilgili çok güzel bir çalışma hazırladık. Tüm unvanlarda ek göstergenin 800’er puan artırılması ve hiç ek gösterge alamayan yardımcı hizmetler sınıfına da ek gösterge verilmesi ile ilgili çalışmamızı hazırladık. Sayın Mustafa Kalaycı da TBMM’ye kanun teklifi olarak sundu ve şuanda Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülmeyi bekliyor. Bu tekliflerimizin takipçisi olacağız ve memurlarımız için faydalı olan ne varsa yapmaya devam edeceğiz” dedi.
 
Konuşmaların ardından Şube Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulları için oy kullanma işlemine geçildi.
 
Türk Büro-Sen olarak, Adana Adliye Şube Yönetimimize görevlerinde başarılar dileriz.
 
Yapılan oylama sonucu oluşan liste aşağıdaki gibidir.

Uğur Akan
Hamdi Daşdemir
Bekir Tuna Avcı
Levent Boyraz
Mustafa Küçük
Mustafa Kısacık
Ufuk Sönmez
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 12