Geri

ADANA ADLİYE ŞUBEMİZİN ÜYELERİ İLE BİR ARAYA GELDİK

11 Şubat 2019, Pazartesi | 10:05
Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Ali Oymak ve Vedat Ulu 09.02.2019 tarihinde Adana Adliye Şubemiz tarafından düzenlenen etkinlikte üyelerimiz ile bir araya geldi.
 
Adana Adliyesi Şube Başkanımız Uğur Akan’ın açılış konuşmasından sonra Genel Başkan Yardımcımız Bayram Ali Oymak, Sendikamızın faaliyetleri hakkında bilgi verdi.
 
Bayram Ali Oymak, “2019  Ağustos ayında yeniden bir toplu sözleşme masası kurulacaktır ve senin yetki verdiğin Sendika burada söz sahibi olacaktır. Ne yazık ki, 2017 Ağustos ayında yapılan pazarlıktan sonra masadan zaferle kalktığını beyan edip iki yıl için %16.5 kazanım elde ettik reklamlarıyla iş yerlerimizin panolarını süslediler. Bizler memur masada satıldı dedik, inanmadınız. Enflasyon oranı bir yıl içinde %20.3 olurken, iki yıl için yapılan maaş artışı %16.5 oranını zafer olarak kabul etmiş oldunuz. Hala hiçbir tepki vermediniz.

Sendikalar ne iş yapıyor diye soran memur kardeşim, önce yetkili Sendika ne yapıyor diye sorsak, belki bu daha mantıklı olacaktır. Ancak siz sormadan yetkili olduğu halde hiç bir şey yapmayan sendika yerine Türkiye Kamu Sen’in neler yaptığını anlatayım.

-Mübaşirlerin YHS’den GİH Sınıfına geçirilmesi, -Zabıt Katiplerinin 3.  Derece kadroya geçirilmesi ve yeşil pasaport alabilmeleri, -İsteğe bağlı atamalarda bile yaşanan mağduriyetin çözülmesi için elini taşın altına kim koydu? Tüm Sözleşmeli çalışanların kadroya geçirilmesi için kanun teklifi, - Özel Hizmet Tazminatı Yansıtma Oranının artırılması ile ilgili teklifi, -Kıdem Aylığı artışı ile ilgili teklifi, -3600 ek göstergenin artırılması ve tüm kamu çalışanlarına ek gösterge verilmesi ile ilgili mücadele eden, bu mücadeleyi TBMM’ye taşıyan, angarya görevlere karşı çıkan  (nöbet, geçici görev) vs.  -Ek zam için Türkiye’nin 81 ilinde eylem yapan, en az %26 zam talebini meydanlarda dile getiren  hangi Sendikadır? Türkiye Kamu-Sen’dir, Türk Büro-Sen’dir.

İş güvencesinin kaldırılması ile ilgili Hükümetin katı tavrına adeta göğüsünü siper eden, her dillendirdiklerinde tepki koyan, siyasetçilere, bürokratlara bunun çok yanlış bir karar olduğunu anlatan Türkiye Kamu-Sen’dir. İş güvencesini kaldıracağız diye açıklama yapıldığında ayakta alkışlayan ise Yetkili konfederasyondur. Görevde yükselme sınavlarında ayrımcılık yapıldığını dile getiren, sözlü mülakatın haksızlık olduğunu da söyleyen Türkiye Kamu-Sen’dir.

Türkiye Kamu-Sen’in duruşu, yönü ve kıblesi bellidir. Ülkesi ve kamu çalışanlarının hakları için mücadele etmektedir. Unutmayınız ki, mücadele edenler her zaman kazanan olmamıştır, ancak kazananlar her zaman mücadele edenler olmuştur. Gelin bu mücadeleyi birlikte verelim” dedi.

Toplantıya Adana Adliye Şube Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile çok sayıda Adana Adliyesi çalışanı üyelerimiz katıldı.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 4