Geri

GENEL BAŞKANIMIZ İZMİR’DE TEMSİLCİLERİMİZ İLE BİR ARAYA GELDİ

11 Şubat 2019, Pazartesi | 09:43
Genel Başkanımız Osman Eksert ve Genel Başkan Yardımcımız Nebi Yay, 9 Şubat 2019 tarihinde İzmir 1 Nolu, 10 Şubat 2019 tarihinde ise İzmir 2 Nolu Şubemizce düzenlenen etkinlikte temsilcilerimiz ile bir araya geldi.
 
Genel Başkanımız konuşmasında yetki sürecine vurgu yaparak, “bu sene büro hizmet kolunda yetkiyi alacağız ve memurlarımızın sorunlarını çözeceğiz” dedi.
 
Eksert, “Sendikamız yıllardır büyük bir mücadelenin içinde. Kamu çalışanlarının ekonomik, özlük ve sosyal haklarının iyileştirilmesi için çaba harcıyoruz. Bu konularda bir çok çalışmamız var. Bunlardan bir tanesi de Mübaşirlerin GİH sınıfına alınmasıyla ilgiliydi. Yıllarca Adalet Bakanlığı bürokratları ile görüşmeler gerçekleştirdik. Bakanlığa resmi yazılar yazdık, çalıştaylar yaptık, bu talebimizi her platformda dillendirdik. Sonuçta mücadelemiz zaferle sonuçlandı ve Mübaşirler GİH sınıfına geçirildi.
 
Şimdi TBMM’ye sunduğumuz ek gösterge oranlarının yükseltilmesi ve hiç gösterge alamayanlarında alabilmesi, tüm sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi, yükselme sınavlarının düzenli hale getirilmesi ile ilgili kanun tekliflerimiz var. Biz bunların da takipçisi olacağız ve memurlarımızın bir nebze daha iyi şartlarda çalışabilmeleri için elimizden geleni yapacağız. Unutmayınız ki, mücadele edenler her zaman kazanamamıştır. Ancak, tüm kazananlar hep mücadele edeler olmuştur. Biz de Türk Büro-Sen olarak bu mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.
 
İstişare toplantılarına İzmir 1 Nolu Şube Başkanımız Cumhur Çil ve Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, İzmir 2 Nolu Şube Başkanımız Sevim Gökalp ve Şube Başkan Yardımcılarımız ile ilçe ve iş yeri temsilcilerimiz katıldı.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 15