Geri

GENEL BAŞKANIMIZ AYDIN’DA ÜYELERİMİZ İLE BULUŞTU

08 Şubat 2019, Cuma | 09:19
Genel Başkanımız Osman Eksert, Genel Başkan Yardımcımız Nebi Yay ile 07.02.2019 tarihinde Aydın’da üyelerimiz ile istişare toplantısında buluştu.
 
Aydın Şube Başkanımız Mehmet Kamil Taşkır’ın selamlama konuşmasından sonra kürsüye gelen Genel Başkanımız Osman Eksert, , “bugüne müjdeli bir haber ile başlıyoruz. Sendikamız yıllardır büyük bir mücadelenin içinde. Kamu çalışanlarının ekonomik, özlük ve sosyal haklarının iyileştirilmesi için çaba harcıyoruz. Bu konularda bir çok çalışmamız var. Bunlardan bir tanesi de Mübaşirlerin GİH sınıfına alınmasıyla ilgiliydi. Yıllarca Adalet Bakanlığı bürokratları ile görüşmeler gerçekleştirdik. Bakanlığa resmi yazılar yazdık, çalıştaylar yaptık, bu talebimizi her platformda dillendirdik. Sonuçta mücadelemiz zaferle sonuçlandı ve Mübaşirler GİH sınıfına geçirildi.
 
Şimdi TBMM’ye sunduğumuz ek gösterge oranlarının yükseltilmesi ve hiç gösterge alamayanlarında alabilmesi, tüm sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi, yükselme sınavlarının düzenli hale getirilmesi ile ilgili kanun tekliflerimiz var. Biz bunların da takipçisi olacağız ve memurlarımızın bir nebze daha iyi şartlarda çalışabilmeleri için elimizden geleni yapacağız. Unutmayınız ki, mücadele edenler her zaman kazanamamıştır. Ancak, tüm kazananlar hep mücadele edeler olmuştur. Biz de Türk Büro-Sen olarak bu mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.
 
Eksert konuşmasının devamında, “2018 yıl sonu enflasyonu %22,5 olmuştur. Memur ve memur emeklilerine 2019 yılında %4 + 5 maaş artışı yapılmış, Ocak ayında %6,7 enflasyon farkı ödenmiştir. Yani toplamda %10,7 Ocak ayında memura artış yapılmıştır.
 
Ancak memur için yapılan zam yetersiz kalmıştır. Marketlerdeki fiyatlar dudak uçuklatmaktadır. 1 kilo biberin fiyatı 12 TL’yi aşmıştır. Memur evine domates, biber, peynir alamaz hale gelmiştir. Biz Türkiye Kamu-Sen olarak, yapılan zamların yetersiz olduğunu her platformda dile getiriyoruz. Memurlarımız ve emeklilerimiz için %26 ek zam istiyoruz. Bu talebimizi de her platformda dile getirmeye devam edeceğiz” dedi.
 
Toplantıya Aydın Şube Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve çok sayıda üyemiz katıldı.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 14