Geri

GENEL BAŞKANIMIZ DENİZLİ’DE TEMASLARDA BULUNDU

07 Şubat 2019, Perşembe | 09:54
Genel Başkanımız Osman Eksert, Genel Başkan Yardımcımız Nebi Yay ve Denizli Şube Yönetimimiz ile 06.02.2019 tarihinde Denizli’de hizmet kolumuza bağlı kurumları ziyaret etti, daha sonra da üyelerimiz ile istişare toplantısında buluştu.
 
Denizli Valisi Hasan Karahan, Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu, TÜİK Denizli Bölge Müdürü Ali İhsan Yücedağ ve MHP MYK Üyesi Gülay Özcan’ı ziyaret ettiler.

Çalışanların sorunları ve çözüm yollarının görüşüldüğü ziyaretlerde Genel Başkanımız Osman Eksert Sendikamızın çalışmaları hakkında bilgi verdi.
 
Daha sonra üyelerimiz ile istişare toplantısı düzenlendi.
 
Denizli Şube Başkanımız Hüseyin Utangaç’ın selamlama konuşmasından sonra kürsüye gelen Genel Başkanımız Osman Eksert, memurlarımız için ek zam istiyoruz dedi.

Eksert konuşmasının devamında, “bugüne müjdeli bir haber ile başlıyoruz. Sendikamız yıllardır büyük bir mücadelenin içinde. Kamu çalışanlarının ekonomik, özlük ve sosyal haklarının iyileştirilmesi için çaba harcıyoruz. Bu konularda bir çok çalışmamız var. Bunlardan bir tanesi de Mübaşirlerin GİH sınıfına alınmasıyla ilgiliydi. Yıllarca Adalet Bakanlığı bürokratları ile görüşmeler gerçekleştirdik. Bakanlığa resmi yazılar yazdık, çalıştaylar yaptık, bu talebimizi her platformda dillendirdik. Sonuçta mücadelemiz zaferle sonuçlandı ve Mübaşirler GİH sınıfına geçirildi.
 
Şimdi TBMM’ye sunduğumuz ek gösterge oranlarının yükseltilmesi ve hiç gösterge alamayanlarında alabilmesi, tüm sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi, yükselme sınavlarının düzenli hale getirilmesi ile ilgili kanun tekliflerimiz var. Biz bunların da takipçisi olacağız ve memurlarımızın bir nebze daha iyi şartlarda çalışabilmeleri için elimizden geleni yapacağız. Unutmayınız ki, mücadele edenler her zaman kazanamamıştır. Ancak, tüm kazananlar hep mücadele edeler olmuştur. Biz de Türk Büro-Sen olarak bu mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Toplantıya Denizli Şube Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve çok sayıda üyemiz katıldı.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 15