Geri

GAZİANTEP ŞUBEMİZ DARP EDİLEN NÜFUS ÇALIŞANI İÇİN MEYDANLARDAYDI

06 Şubat 2019, Çarşamba | 13:18
Gaziantep İl Nüfus Müdürlüğünde vatandaşı uyardığı için darp edilen Nüfus çalışanı için Gaziantep Şubemiz Nüfus Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaptı.
 
Genel Başkan Yardımcımız Gürkan Orhan’ın da katıldığı basın açıklamasında Gaziantep Şube Başkanımız Atilla Özbay, “Son günlerde maalesef toplumsal şiddet olayları ülkemizde  ve şehrimizde fazlaca meydana gelmeye başlamıştır. Her yeni gün yeni bir şiddet olayı ile karşılaşmaktayız.
 
Yeni yıldan beklentimiz bu olayların son bulmasıydı fakat 2019 yılı şimdiden 2018 yılını aratmaya başladı.
 
Üzülerek belirtirim ki Kamu çalışanları görevleri başında bazen sözlü, bazen fiziki müdahalelerle karşı karşıya kalmakta bezen ise canice öldürülmektedirler.
 
Yeni yılın ilk mesai gününde 2 Ocak 2019 tarihinde Çankaya üniversitesinde öğretim görevlisi Ceren Damar Şenel kopya çekerken yakaladığı öğrencisi tarafından görevi başındayken 8 yerinden bıçaklanmış, 2 el tabanca ile ateş edilerek korkunç ve vahşice öldürülmüştür. Bitmez daha Ceren hocamıza Allahtan rahmet kederli ailesine sabır ve baş sağlığı dileriz.
 
   Yeni yılın ilk mesai gününde maalesef Şehrimizde de kamu çalışanlarına şiddet uygulanmıştır. 2 Ocak 2019 tarihinde Şehrimizdeki yoğun Kar yağışından dolayı kamuda engelli kadrosunda çalışan devlet memurları idari izinli sayılmasına rağmen nüfus müdürlüklerindeki her geçen gün artan iş yükünü göz önünde bulundurarak büyük bir özveri gösterip mesaiye gelen Şahinbey Nüfus müdürlüğü çalışanı engelli üyemiz Ferit KOCA da şiddete maruz kalmıştır.  
 
     En son olarakta dün Şehitkamil nüfus müdürlüğündeki görevli memur arkadaşımız Emine YÜCE ve  Şahinbey nüfus müdürlüğünde görevli memur arkadaşımız Erdal KURT fiziki saldırıya uğramıştır. Bu saldırıların son bulması için idarenin gerekli güvenlik önlemlerini alması elzem hale gelmiştir. Biz bu konuyu bir önceki basın açıklamamızda da dile getirmiştik. Önlemlerin alınması için daha ne beklenmektedir. İlla ölüm olayı olduktan sonra mı harekete geçeceksiniz?
 
Türkiye Kamu-Sen il temsilciliği ve Türk Büro-Sen Gaziantep Şubesi olarak konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz. Son olarak birde uyarıda bulunmak istiyoruz. Şehitkamil nüfus müdürlüğünde herhangi bir polis memuru yada güvenlik görevlisi bulunmamaktadır. Biraz önce bahsettiğimiz olaylara deyim yerindeyse davetiye çıkartılmaktadır. Şehitkâmil nüfus müdürlüğüne ivedilikle polis görevlendirilmesi yada güvenlik istihdam edilmesi gerekmektedir. Türk Büro-Sen Gaziantep Şubesi olarak talebimizde.
 
Özellikle son günlerde nüfus müdürlüklerindeki iş yoğunluğundan dolayı iş ve işlemler memur arkadaşlarımızın özverili  çalışmalarına rağmen aksamaktadır. Vatandaşlarımızın insan üstü gayret gösteren memurlarımıza daha anlayışlı olması gerekmektedir.
 
Son zamanlarda tüm kamu kurumlarında meydana gelen bu tür olaylara karşı tüm yurttaki kamu binalarına gerekli güvenlik önlemlerinin alınması için çağrı yapıyoruz.” Dedi.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 2